вівторок, 31 травня 2016 р.

Останній день травня в ІЦ «Вікно в Америку»

Останній день травня в ІЦ «Вікно в Америку» багатий на відвідини. У гості сюди завітали учні 2-3 класів ЗОШ №7 зі своїми викладачами та вчителі англійської мови загально-освітніх шкіл нашої області.
Спільна світлина на згадку
Як же цікаво у бібліотеці!
Дітям, нашим майбутнім користувачам, що відвідують літній табір «Summer Camp», Катерина Веремчук, керівник американського центру, розповіла про відеотеку з мультфільмами та різноманітні ігри, які є у фондах центру.По завершенні презентації дітки мали можливість у них побавитися . У подарунок вони отримали календарики з логотипом нашого американського центру.

Викладачі англійської мови ознайомилися з фондом літератури з питань методики викладання англійської мови та з роботою ІЦ «Вікно в Америку». Окрім того, Катерина Веремчук розповіла їм електронні ресурси, що є у фонді центру та про діяльність різноманітних клубів, які себе гарно зарекомендували.






Ірина Левчанівська: «Я вибрала мудре щастя»



Світлина на помин з учасниками краєзнавчої години 
Вчора, 30 травня, працівники відділу документів іноземними мовами провели краєзнавчу годину пам’яті видатної лучанки Ірини Левчанівської – краєзнавця, кіноаматора. У  травні цього року минуло 5 років від дня смерті цієї неординарної жінки, яку можна назвати живою легендою нашого краю. Вона народилася у шляхетній родині Олени і Олександра Левчанівських. У 1922-27 роках Олена Левчанівська, мати Ірини, була першою жінкою-сенаторкою від Волині у сенаті Речі Посполитої. Пані сенаторка твердо відстоювали права українців на міжнародних конференціях, засуджувала закриття поляками українських шкіл та церков. Її було репресовано та знищено «визволителями» у 1939 році. Усе своє життя донька мріяла віднайти хоча б якісь сліди своєї видатної матері.


За книгами Ірини Левчанівсько можна поринути у минуле і відчути атмосферу нашого краю у ХХ столітті. Із них постає історія Волині не у цифрах і фактах, а жива, така, що дихає, з живими емоціями. Ірині Олександрівні довелося спілкуватися з людьми, яких ми знаємо зі сторінок книг: Василь Авраменко, Ярослав Галан, Модест Левицький, тощо. За її світлинами можна вивчати історію Луцька. Преображенська церква на Черничах, каплиця Іверської Божої Матері, караїмська кенаса, - усі ці та інші пам’ятки зодчества, знищені комуністичним режимом, залишилися лише у волинському державному архіві та на світлинах і малюнках Ірини Олександрівни.
На імпрезі з теплим словом про Ірину Левчанівську виступили: відомий краєзнавець та архіваріус Володимир Рожко, волинська письменниця та перекладач, член НСПУ Олена Криштальська, завідувач відділу Волинського державного архіву Любов Коць, користувач бібліотеки, есперантознавець Ігор Друль та інші.




Вели краєзнавчу годину - Раїса Мозолевська, багатолітня приятелька Ірини Олександрівни та Ольга Кириченко – завідувач відділу документів іноземними мовами.






понеділок, 30 травня 2016 р.

Незвичний урок англійської мови


28 травня ІЦ «Вікно в Америку» відбувся незвичний урок англійської мови, що проходив по всій Україні одночасно. Українці спробували побити світовий рекорд під назвою: «Найбільший мовний урок у Світі», з занесенням його у книгу рекордів Гіннеса. Умовою уроку було: провести один і той самий урок у всіх куточках України.  Кількість бажаючих, взяти у ньому участь – не менше 26 чоловік. Всього його мало відвідати 9000 учасників! (Німецький рекорд - 6000).



Наш урок відвідало – 35 чоловік. з них наймолодшій учасниці Софії Іваненко – всього 4 місяці. А наймолодшій англомовній учасниці Агнії Солов’єнко – 4 роки. Урок пройшов цікаво, весело та змістовно. Викладач – учителька Луцької гімназії №18 Ольга Корука, розповіла про використання  словосполучення "would you rather",  присутні на уроці активно спілкувалися, його використовуючи.
Софії Іваненко всього 4 місяці
Урок провела Ольга Корука
Чотирирічна Агнія Солов'єнко вже гарно спілкується англійською



#УкраїнаSpeaking!

вівторок, 10 травня 2016 р.

Цікаво і корисно!

Приємно провести вихідний день з ракеткою в руках
Вибиваємо "страйки"!!!!!
 Цікаво і корисно провели минулі вихідні користувачі нашої бібліотеки. У суботу, 7 травня,  члени спортивного клубу в луцькому «ПортCity» позмагалися у настільний теніс та боулінг.
А в неділю, 8 травня, в ІЦ «Вікно в Америку» відзначали національне мексиканське свято «Сінко де Майо» (Cinko de mayo), що у перекладі звучить як «П’яте травня».


Саме цього дня 1862 року мексиканські війська перемогли  ворога під Пауебле. Свято це відзначають, переважно, латиноамериканці південних штатів. Його називають мексиканським аналогом дня святого Патрика. Під час святкування смакують мексиканськими стравами. У цей день влаштовуються  фестивалі і карнавали. У деяких районах воно може навіть розтягтися на цілий тиждень.


У американському центрі, воно, безперечно, пройшло набагато скромніше, обійшлися різноманітними забавами та куштуванням смаколиків.
Приємно, що члени клубу розмовної англійської мови, завдяки Сему Абрамсу, волонтеру Корпусу Миру в Україні, з кожним разом все більше знайомляться з багатонаціональною культурою США.