вівторок, 29 травня 2012 р.

Усіх бажаючих навчатися в США запрошуємо!








ІЦ "Вікно в Америку", що знаходиться у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки нещодавно приєднався до тих закладів України, де можна дізнатися усю інформацію щодо навчання в Сполучених Штатах, Reference center "Education in the USA"(довідковий центр "Освіта в США"). 
Індивідуальний підбір університету США, доступ до сайтів з детальною інформацією щодо навчання, допомога у пошуку навчальних закладів, які надають стипендію на навчання, поетапний підхід, що потрібно для того, щоб вступити до ВНЗ Сполучених Штатів, підручники для підготовки до екзаменів та багато іншої корисної інформації Ви зможете отримати в нашому центрі. 
До Ваших послуг книжкова виставка "IF YOU WANT TO STUDY IN THE USA", де ви знайдете підбірку літертури з цих питань

неділя, 27 травня 2012 р.

Проекція в майбутнє





23 травня  в ІЦ «Вікно в Америку» Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки вчетверте відбулася зустріч через океан завдяки новітнім технологіям, що презентувало нашій книгозбірні Посольство США в Україні. 





На Skipe-конференцію з американської сторони, керівником ІЦ Оленою Пишнюк було запрошено Лінду Данфорд – американського педагога, члена Міжнародного товариства з новітніх технологій в процесі викладання у коледжах та школах. Луцьк представляли викладачі та студенти ВНУ ім. Лесі Українки, факультету РГФ, вчителі англійської мови шкіл нашого міста, а також волонтер Корпусу Миру Домінік Хутчер.





Спілкування проходило виключно англійською мовою. Усі присутні з цікавістю слухали розповідь Лінди про використання найновіших  технологій у навчальному процесі в американських коледжах та школах. Переважно йшлося про комп’ютерні класи, відео презентації. Обговорювалося широке використання проекційних систем, Smart Boards (інтерактивних дошок), електронних 
підручників. Окрім того, велася мова про те, що у американських навчальних закладах заохочується під час навчального процесу використання власних ноутбуків та читання електронних книг, використання WiFi. Широко використовуються у вивченні іноземних мов й МР3-плеєри.
Спілкування пройшло цікаво та невимушено.
У подальшому обговорені, уже після зустрічі з Ліндою, викладачі та студенти зізналися, що про такі новітні освітні технології у наших школах та вузах, на жаль,  залишається тільки мріяти. Ця зустріч стала своєрідною проекцією в майбутнє української освіти.

субота, 19 травня 2012 р.

Європа -наш спільний дім

Має назву  книжкова виставка, що відкрилася сьогодні у відділі документів іноземними мовами. Друга світова війна докорінно змінила свідомість європейців. Оновлений світ вимагав нового типу політичного мислення та дій. Ще з 50-х років минулого століття розпочався поступовий процес економічної та політичної консолідації Європи. А вже 1993 року, згідно з положення Маастрихтського договору, було створено Європейський Союз. Європейський Союз - це об'єднання демократичних і економічно розвинених країн. До його складу входять 27 держав Європи. Гімном Європейського союзу є "Ода Радості" (9-та симфонія Бетховена).
Про ці та інші факти читачі зможуть дізнатися, переглянувши 1-й розділ виставки, що має назву "Навіщо потрібен Євросоюз?"

У вересні 1993 року в Україні було відкрито представництво Європейської Комісії зі статусом дипломатичної місії. Наша держава наполегливо йде у Європу, інтегруючись економічно і політично в її функціональні структури. Цю інформацію можна знайти у 2-му розділі виставки, що має назву "Україна на шляху до Євросоюзу"
 3-й розділ "Україна і Польща. Разом у Європу" включає у себе документи про співдружність наших країн та про Євро 1212.
Свого часу Віктор Гюго писав: "Прийде день, коли усі нації цього континенту, зберігши свої характерні риси та індивідуальність, зіллються в Союзі вищого порядку та створять Європейське братерство. Прийде день, коли не буде інших полів битви, окрім простору для змагання думки - відкритих ринків обміну ідеями. Прийде день, коли кулі та бомби будуть замінені голосуванням". ці слова його стали пророчими. хотілося б, щоб Україна, обравши у своєму поступі саме європейський вектор, впевнено рухалася у цьому напрямку й надалі.



середа, 16 травня 2012 р.

Ще раз про жінок. Жартома і всерйоз






Wszystkie kobiety są młode, ale niektore są młodsze.
Kobieta kochana zawsze odnosi sukces.
Siła kobiet nie tkwi w tym co mowią, ale ile razy to powtarzają
Mężczyzna ma jedyną miłość – świat. Kobieta ma jedyny świat – miłość.
Mężczyzna żyje, aby osłodzić życie kobiecie – a umiera, aby jej było do twarzy w żałobie


Цю жартівливу фабулу взято з газети "Dziennik Kijowski" за 2012 рік, №8

субота, 12 травня 2012 р.

Ми матір називаємо святою.

Дитина мала з'явитися на світ. Та дуже вже страшно було їй: що чекає там у невідомості, хто навчить як жити.
Господь почув її тривоги і сказав:
-Не бійся! Я зішлю до тебе янгола, який буде турбуватися по тебе завжди.
-А як я впізнаю його.
 -Цей янгол зустріне тебе з любов'ю.
- Як я маю звертатися до нього?






- У янгола багато імен, але ти будеш звати його мама.

Наші мами як янголи-охоронці: завжди захистять, зрозуміють і пробачать.
 Тож давайте не будемо забувати за них, бо вони послані до нас Самим Богом!




неділя, 6 травня 2012 р.

Дзвенить конвалія росою.


             
                                                                                       
            
Травень…Весна впевнено ступає по зеленому вруну трави, розсипаючи дрібненькі білі дзвіночки, що мають чарівну назву – конвалія. У цілому світі славиться вона своєю ніжністю та красою, тонким ароматом. Конвалія була улюбленою квіткою Лесі Українки,  Карла Брюллова, Олександра Фета, Софії Ковалевської, Олександра Купріна, Петра Чайковського, Одрі Хепберн.
Наукова назва квітки – Lilium maualis, що у перекладі означає травнева лілія долин. Дійсно, вона є близькою родичкою лілій. З 1881 року квітку офіційно  визнанао лікарською рослиною. З неї виготовляють відомі краплі Зеленіна – ліки від серцевих недуг.
Перші згадки про конвалію відносяться ще до І ст. до н. е. Вирощували троянди, левкої та конвалію цю квітку єгипетські садівники. У 16 ст. садівники Західної Європи вивели навіть різнобарвні: рожеві та червоні сорти.

У багатьох народів її вважають символом весни.
У давній Скадинавії вона вважалася квіткою богині сонця, що сходить. На її честь влаштовували свята, запалювали вогнища, її приносили в жертву богам. Священною вона була і північно-американських індіанців.
Найбільшою повагою вона користувалася і користується у Франції, де на її честь влаштовуються цілі свята. Конвалією прикрашають житло і одяг. Вважається, якщо під час танцю закохані обмінюються букетиками конвалій, з цього часу вони – заручені.
У Англії з покоління у покоління передається про те, що вона росте на тому місці де казковий Леонард переміг дракона. Своїми дзвіночками вона видзвонює йому переможний гімн.



В українському фольклорі конвалія – це застиглий сріблястий сміх Мавки, що вперше відчула у серці радість взаємного кохання.



А один з давньогрецьких міфів стверджує, що конвалія – це запашні краплини поту богині Діани, що по хащах втікала від закоханих фавнів, які хотіли її полонити.
Ми дякуємо матінці-природі, що маємо змогу помилуватися цим дивом. Але треба не забувати, що конвалія занесена у Червону книгу.
            

Різдвяний парад книг

Р іздво –   чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим,   і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків ...