четвер, 29 жовтня 2015 р.

Американське серце, віддане Україні

Щороку, в четверту суботу листопада ми запалюємо у вікні свічки, аби у молитвах згадати мільйони невинно убитих наших земляків під час страшних голодоморів. Ідея запалювати свічу у вікні належала Джеймсу Мейсу – американському ученому, історику, громадському діячеві, видатному українознавцю, який першим, поза межами України, розповів світові про голодомор 1932-933 років, що лютував на Півдні та Сході нашої держави.
Джеймс Мейс, типовий американець, фізично жив у двох світах. Більшу частину свого життя – в Америці, де здобув блискучу освіту. Останні десять років – в Україні, яку щиро й безкорисливо любив. Джеймс Мейс – єдиний, хто захистив на Заході дисертацію на тему історії України. Вона мала назву «Комунізм і дилеми національного визволення: національний комунізм у радянській Україні 1918-1933 років». Саме робота над дисертацією та спілкування з професором Мічиганського університету Романом Шпорлюком наблизила молодого науковця до осмислення злочину, скоєного сталінським режимом.


По переїзді в Україну, як визнаний у світі провідний експерт з Голодомору, до того ж англомовний, Мейс був головним речником України на міжнародній арені.
Його дружина і соратниця Джеймса Мейса - Наталія Дзюбенко-Мейс глибоко переконана: «Після Джеймса Мейса Україна вже ніколи не буде такою, як вона була: заляканою, без’язикою, понурою. Джеймс допоміг нам поглянути на своє минуле без остраху, на сьогодення тверезо і критично, а на  майбутнє – натхненно і з надією».


Саме Джеймсові Мейсу була присвячена година історичного портрету під назвою «Американське серце, віддане Україні», яка відбулася 28 жовтня у відділі документів іноземними мовами. Студенти НУХТу уважно слухали розповідь ведучих Марії Лавренюк та Ольги Кириченко про великого правдолюба і патріота України Джеймса Мейса. 






По закінчені імпрези, переглянули книжкову виставку про Голодомор під назвою «Свіча памяті»



вівторок, 20 жовтня 2015 р.

English123

Сергій Трошкін – активний учасник онлайн курсу English123’’ та постійний відвідувач інформаційного центру «Вікно в Америку» отримав аж два сертифікати та набрав по 100%, опрацювавши 1-ий та 2-ий рівні навчання даного курсу. З чим ми, працівники відділу документів іноземними мовами його щиро вітаємо!!!


“Чайна дискусія” в ІЦ «Вікно в Америку

  Сьогодні працівники Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки радо зустрічали студентів і провели разом з н...