середа, 18 грудня 2024 р.

Різдвяний парад книг



Різдво –  чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим,  і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків і здійснення мрій.

Для дорослих Різдво – це нагода згадати дитинство, поділитися теплом із близькими, посидіти біля ялинки та відчути справжню магію моменту. А для малечі – це час очікування дива: зустріч із Святим Миколаєм, відкриття подарунків і відчуття, що мрії справді збуваються. Особливо важливо створювати атмосферу чарівності та радості для дітей, оскільки саме через їхні щасливі очі ми бачимо справжній дух свята.

Чи ви вже готові до святкування Різдва? Щоб свято пройшло весело і змістовно, пропонуємо вашій увазі «Парад різдвяних книг». Свою святкову книгу тут можуть знайти і дорослі, і малеча. Єдина умова – знання англійської мови. ;)


понеділок, 16 грудня 2024 р.

Подарунок під ялинку


    Сьогодні працівники відділу документів іноземними мовами отримали чудовий подарунок від нашого користувача Бобака Василя Миколайовича:
Neues Deutsches Wörterbuch”. Це видання з чинним правописом,  багатьма інформаційними блоками та ідіомами. призначений для навчання та роботи. Це справжній подарунок під різдвяно-новорічну ялинку! Словник точно стане у нагоді студентам, вчителям, перекладачам, а також тим, хто захоплюється німецькою мовою.


 

вівторок, 5 листопада 2024 р.

“Чайна дискусія” в ІЦ «Вікно в Америку

 



Сьогодні працівники Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки радо зустрічали студентів і провели разом з ними культурне дослідження традиції чаювання у різних країнах.





«Чай в мистецтві та літературі» - таку назву мало обговорення чайних традицій.




 Цей напій часто символізує затишок, близькість чи навіть філософські роздуми. Наприклад, у японській поезії є рядки, у яких йдеться про споглядання чашки чаю, а знамениті сцени чаювання у британських романах яскраво підкреслюють його значення. 




Спілкування англійською мовою було  за чашкою чаю, що створило теплу атмосферу для обміну думками.

вівторок, 29 жовтня 2024 р.

Нові надходження до бібліотеки — це завжди захоплююча подія!

«British Book» – інтернет-магазин навчальної іноземної літератури надіслав у подарунок нашій книгозбірні понад тисячу томів художньої, навчальної та дитячої літератури англійською мовою. Цей безцінний подарунок є неймовірним ресурсом для відділу документів іноземними мовами. 






Така кількість нових книг не лише збагатить колекцію відділу, але й відкриє користувачам нові можливості для розвитку мовних навичок, знайомства з різними стилями написання та культурними контекстами







                                                                                                       

Художня література для дітей відкриє двері до нових знань.
 Це справжнє свято для дітвори,  яка починає вивчати англійську мову і любить любить читати!


Щиро дякуємо «Brіtish Book» за їхню підтримку та розуміння важливості літератури для суспільного зростання, адже такі подарунки роблять значний поштовх у розвиток читання та освіти в суспільстві.

 Книги є ключем до знань і культурного розуміння, і підтримка таких ініціатив сприяє загальному прогресу


понеділок, 28 жовтня 2024 р.

Педагогічна рада у книгозбірні - колаборація бібліотекарів з освітянами

 


Волинська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олени Пчілки - простір, де зберігаються і поширюються знання. Вона слугує не лише для індивідуального розвитку, а й для колективного культурного обміну. Тут створено ідеальні умови для обговорення питань толерантності та інтеграції, що сприяє спокійному й відкритому діалогу. Цей простір допомагає користувачам знаходити спільну мову й краще розуміти різні культурні перспективи.

          


  Сьогодні, на базі відділу документів іноземними мовами, було проведено педагогічну раду викладачів луцького ліцею № 21, адже наша бібліотека слугує джерелом літератури з міжкультурної комунікації,  розширює горизонти викладачів та допомагає їм у роботі з культурним різноманіттям у навчальних аудиторіях.

           


Завдяки модеруванню Олени Пишнюк, завідувачки відділу документів іноземними мовами нашої книгозбірні, учасники мали можливість поглиблено розглянути аспекти міжкультурної комунікації. Її досвід та знання у сфері іноземних мов, без сумніву, додали важливих акцентів у дискусію, сприяючи кращому розумінню процесів інтеграції та толерантності в освітньому середовищі.

 

неділя, 20 жовтня 2024 р.

Видатні поляки на Волині




    

Члени товариство польської культури імені Тадеуша Костюшка, давні друзі і партнери відділу документів іноземними мовами, завітали до нашої книгозбірні аби поспілкуватися про видатних польських постатей, уродженців Волині, або тих, для кого наша земля стала другою домівкою.


    Модератор імпрези – Людмида Стасюк, заслужений діяч культури України, розповіла присутнім про непересічних постатей, які мали значний вплив на історію, культуру та громадське життя Волині. Серед них:

Зігмунд Сєраковський (1826–1863) — польський революціонер і військовий діяч, приятель Тараса Шевченка. Він був одним із керівників Січневого повстання 1863 року проти Російської імперії. Його діяльність відображала національні та визвольні прагнення поляків, українців та литовців.

Юзеф Ігнацій Крашевський (1812–1887) — відомий польський письменник, історик та громадський діяч, який тривалий час жив і працював на Волині. Він написав численні твори, що відображають життя людей на українських землях, зокрема романи «Волинь» та «Україна», де висвітлював реалії тогочасного життя.

Єва Філінська (1793–1857) — польська поетеса, письменниця та діячка національно-визвольного руху, яка мала зв’язки з Волинню. Вона була активною учасницею культурного та громадського життя, займалася патріотичною діяльністю, а також брала участь у таємних товариствах, що підтримували ідеї незалежності.

Джозеф Конрад (Юзеф Теодор Конрад Коженьовський) (1857–1924) — видатний англійський письменник польського походження. Народився на Бердичівщині, неподалік від Волині. Попри те, що він більшу частину життя провів поза межами Польщі, його зв'язки з українськими землями глибоко відображені в його творчості.

В’ячеслав Липинський (1882–1931) — видатний український політичний діяч, історик і публіцист польського походження. Народився на Волині, став відомим своєю теорією українського консерватизму, пропагуючи ідею незалежності України на основі співпраці між різними національними елітами.

Зігмунд Філінський (1829–1895) — польський церковний діяч, архієпископ Варшавський, що мав певні зв'язки з Волинню. Він був активним в організації церковного та громадського життя, виступав за незалежність Польщі, що принесло йому популярність серед польської громади.

Ці постаті мали значний вплив на формування історії та культури як Польщі, так і українських земель, включаючи Волинь.

середа, 16 жовтня 2024 р.

Як книга «ожила» завдяки проєкту

 

У Волинській ОУНБ імені Олени Пчілки  сьогодні "ожила" книга Оскара Уайльда «Кентервільський привид» завдяки проєкту "Від книги до фільму". Захід перетворив простір інформаційного центру «Вікно в Амнрику» на місце, де літературні твори не тільки читають, але й переживають через їхні екранізації.


 Студенти першого курсу відділу інформації і комп’ютерної техніки, спеціальність: інженерія програмного забезпечення та відвідувачі спочатку ознайомилися з творчістю Уайльда, а потім мали змогу побачити її візуальне втілення на екрані. Так, сторінки іронічного оповідання «Кентервільський привид» ніби ожили перед очима глядачів, перетворюючи бібліотеку на місце занурення у світ літератури та кіно.


Це унікальний досвід, де літературні образи та сюжети набули нового життя через  мультфільм, збагачуючи уяву відвідувачів і заохочуючи до глибшого пізнання творів.

вівторок, 24 вересня 2024 р.

Бібліотеки - пам'ять людства

Світ сповнений дивовижних бібліотек, кожна з яких має свою унікальну історію, архітектуру та атмосферу. Пропонуємо вам, з  нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, віртуальну подорож до найпрекрасніших світових книгозбірень.



середа, 18 вересня 2024 р.

Осінній настрій у книжках...

 


Незалежно від того, приходить осінь з теплом чи зі зливою, це завжди пора, яка приносить із собою довгі вечори для затишних читань!


 Відділ документів іноземними мовами пропонує 10 різних, але атмосферних книг, які гарантують вам цікаве часопроведення цією  осені.

середа, 28 серпня 2024 р.

 Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки зустрічає серпневу студію учителів іноземної мови Луцької міської МТГ.



Захід вібдувся за планом роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників Луцької міської ради.

Було проаналізовано роботу за минулий навчальний рік.Учасники звернули увагу на нормативно-правову базу, розмовляли про навчально-методичне забезпечення та про проєкт SWITLO.


Під час зустрічі запланували роботу на новий навчальний рік, зокрема в стінах головної книгозбірні Волині.

понеділок, 8 липня 2024 р.

Париж - місто світла

Національне свято Франції, яке також відоме як День взяття Бастилії (La Fête Nationale або Le quatorze juillet), щоріч відзначається 14 липня. Це свято знаменує річницю штурму Бастилії 14 липня 1789 року, що стало символом початку Французької революції та падіння монархії. Свято символізує свободу, рівність ібратерство.

В цей день у Франції проходять святкові  концерти та феєрверки. Центральним елементом святкування є парад на Єлисейських полях за участі військових підрозділів з усієї країни, а також з інших країн, який приймає президент Франції.

З нагоди Національного свята запрошуємо вас у віртуальну подорож до вічно молодого Парижа. 
Ми познайомимо вас з визначними місцями французької столиці, її вулицями і проспектами. Сподіваємося, що ви отримаєте насолоду від подорожі.




 

вівторок, 21 травня 2024 р.

VIDEO MESSAGE " Читання як життєва стратегія"



Таку назву мала зустріч із цикловою комісією словесних дисциплін КЗВО"Луцького педагогічного коледжу " Волинської обласної ради, кафедри  іноземної  та української філології ЛНТУ. Зустріч з викладачами відбулася у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки, в інформаційному центрі "Вікно в Америку".






Розвиток критичного мовлення, розширення кругозору, покращення комунікативних навичок, особистий розвиток - це все про читання! 







Інвестуйте себе через книги і це позитивно вплине на всі сфери вашого життя!

Читайте і зростайте разом з бібліотекою!

субота, 18 травня 2024 р.

Сучасна бібліотека – це не лише простір для читання, отримання нових знань, навичок, професійного зростання та цікавого дозвілля, але й ідеальне місце для самопізнання.


Волинська бібліотека запрошує вас скористатися унікальною можливістю і зробити перший крок на шляху до глибокого самопізнання та духовного зростання.
Любителі настільної гри «Ліла» зібралися у цей день, щоб ознайомитися з найстарішою грою для самопізнання. Ця гра є справжнім подарунком на життєвому шляху кожної людини.


Запрошуємо у місце, де тихо і затишно, що дозволяє зосередитися на роботі та ефективно використовувати час.

субота, 11 травня 2024 р.

 


Літературні діалоги в бібліотеці стали цікавою та пізнавальною ініціативою. Саме у головній книгозбірні відбуваються обговорення книжок, літературних течій, аналіз творів, обмін думками та ідеями. Такі заходи сприяють не лише розвитку читацької культури, а й створенню спільноти любителів літератури.







Сьогодні поціновувачами творчості Рея Бредбері стали студенти луцьких коледжів та ліцеїв. Ми поєднали онлайн і офлайн групи, що дозволило використати найкращі аспекти кожного формату зустрічі. І це забезпечило гнучкість та зручність для учасників. Вони взяли участь в обговоренні книги «Посмішка»,  провели дискусії на актуальні літературні теми. Студенти навчилися аналізувати текст, виділяти головні ідеї, розглядати характери персонажів та їхні дії. 

Мова обговорення – англійська.







Бібліотека - це місце, де можна зануритися в світ книг та здобувати нові знання, а також обговорювати прочитане з іншими людьми. Це найкраще місце для читання та обміну думками.

середа, 8 травня 2024 р.

Подорож європейськими країнами разом зі студентами технічного фахового коледжу.



Сучасна бібліотека не лише розвиває культуру читання та пізнання, а й сприяє формуванню світогляду молодого покоління щодо культурної різноманітності та історії Європи.




 Доказом слугує зустріч зі студентством у стінах головної книгозбірні, під час  якої було використано інтерактивні методи і матеріали, що допомогло зробити подорож більш захопливою та пізнавальною для відвідувачів. 



 Ігри, вікторини, відеоролики, жваві обговорення англійською мовою про культурні особливості кожної країни сприяли активному залученню аудиторії  та глибшому засвоєнню матеріалу.





Сьогодні був проведений ще один особливий захід, який зробив Волинську ДОУНБ імені Олени Пчілки центром культурного життя у нашій спільноті.



вівторок, 7 травня 2024 р.

Найцікавіші готелі Європи.

 Пропонуємо вашій увазі віртуальну подорож готелями Європи. Ми зробили підбірку відомих готелів, які на нашу думку, мають свою власну унікальну атмосферу, дизайн і історію. Будемо раді, якщо ви скористаєтеся нашими відео-дайджестом, коли плануватимете свою мандрівку Європою, аби насолодитися її красою та різномаїттям.




вівторок, 23 квітня 2024 р.

Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки - це не лише місце для читання книг, але і чудове середовище для вивчення мови та спілкування.

 Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки - це не лише місце для читання книг, але і чудове середовище для вивчення мови та спілкування.


 



Тут можна зануритися в атмосферу мовного навчання, користуючись різноманітними ресурсами такими як книги, аудіокниги, журнали, комп'ютерні програми тощо.





Сьогодні, 23 квітня, відзначається Міжнародний день англійської мови. Відділ документів іноземними мовами та інформаційний центр «Вікно в Америку» стали площадкою для проведення цікавих дійств під час святкування дня англійської мови.






Юні користувачі, учні Луцького ліцею № 21 мали чудову можливість познайомитися з   англомовною літературою, аудіокнигами та іншими ресурсами, які допоможуть поглибити  знання англійської мови.










 Групові або індивідуальні мовні вправи та ігри стали цікавою формою роботи, які допомогли учням покращити навички англійської мови. Працівники відділу ознайомили учасників з новими надходженнями, а учнівська мололь отримала ідеї для подальшого її вивчення.


Ласкаво просимо до бібліотеки, де ви зможете не лише насолоджуватися читанням, а й розвивати свої мовні здібності та знайомитися з цікавими людьми!

середа, 17 квітня 2024 р.

«Вільям Шекспір. Душа Ренесансу». Літературна подорож у Епоху Відродження

 



Епоха Відродження подарувала світові цілу плеяду відомих імен,що навіки вписані у її золоті скрижалі. Серед них однією з немеркнучих зірок світить ім’я великого Вільяма Шекспіра, що є однією з найвидатніших постатей в історії літератури. Його таори, які стали класикою світової літератури,мають величезний вплив на сучасну культуру.


Шекспір був не тільки майстерним драматургом, але й мислителем,який доторкнувся до глибин людської душі. Його твори й досі залишаються джерелом натхнення для багатьох поколінь письменників, акторів та читачів.

От і сьогодні працівники відділу документів іноземними мовами, разом із студентами  ІІ курсу технічного фахового коледжу  здійснили захоплюючу віртуальну подорож в епоху Відродження, аби зустрітися з великим Шекспіром. Під час цієї  подорожі, студенти глибше пізнали творчість драматурга, занурилися у його світ. Окрім того, вони прочитали англійською мовою уривок з трагедії «Гамлет»: «Бути чи не бути…»




Така інтерактивна форма вивчення літератури не лише збагачує знання, а й робить навчання більш живим та захоплюючим.

 

Різдвяний парад книг

Р іздво –   чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим,   і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків ...