четвер, 28 березня 2013 р.

Торжество Воскресіння


 
Саме під такою назвою у відділі документів іноземними мовами відкрито книжкову виставку до світлого дня Святої Пасхи, що відзначатиметься за Григоріанським календарем цієї неділі усіма римо-католиками світу. 
Книги на виставці розміщено за трьома розділами. 
У першому, що має назву "На Великдень сонце грає", читачі знайдуть у закордонних виданнях інформацію про свято Великодня. Окрім того, на виставці можна ознайомитися з  Першоджерелом - "Новим Заповітом", надрукованим англійською та польською мовами.
Другий розділ, що називається  "Христос Воскрес, - співає Україна і славить Воскреслого Бога", - ознайомить корстувачів, зокрема іноземців, з особливостями святкування Великодня в Україні.
І третій позділ виставки -  "Писанковий дивосвіт" подивує красою української писанки.
Окрім того, переглянувши виставковий стенд   "Писанкові барви світу",  читачі довідаються цікаві факти про один з головних символів Великодня у світі - крашанки і писанки. 



вівторок, 19 березня 2013 р.


Вчора у ІЦ «Вікно в Америку» завітали вчителі англійської мови аби ознайомитися з підручниками з методики викладання англійської мови, іграми та новітніми технологіями, які використовуються їхніми американськими колегами у школах США.
З зацікавленістю прослухали вчителі розповідь керівника ІЦ «Вікно в Америку» Олени Пишнюк про свою подорож до Америки. Особливе зацікавлення у них викликала комп’ютерна гра, що складається з одного диска для вчителів та двох – для учнів та електронна бібліотека американських періодичних видань. Вчителі мали змогу попрацювати з електронними книгами та IPAD.
Зустріч з викладачами  завершилася фотографією на згадку.


вівторок, 12 березня 2013 р.

У Пчілок-Поліглотів знову гості





Сьогоднішній день у Пчілок-поліглотів є дуже насиченим. Спочатку ІЦ «Вікно в Америку» з екскурсією бібліотекарі області, що беруть участь у тренінгах, які проходять у  тренінговому центрі нашої книгозбірні.
Керівник інформаційного центру Олена Пишнюк цікаво розповіла про ресурси центру. Зокрема, про новітні технології якими мають змогу користуватися наші читачі, про книжковий фонд та фонд CD, DVD, електронні підручники, ігри, тощо. 



Приємно, що спілкування мало не односторонній характер, а відбувся жвавий діалог між бібліотекарями і керівником центру.
Гості зацікавилися ресурсами центру і висловили бажання мати такі центри і у своїх районних бібліотеках. 






Присутні мали змогу попрацювати з електронними книгами.









Олена Пишнюк розповідає про електронні книги










                              Фото на згадку


Затим центр відвідали студенти романо-германської філології СНУ ім. Лесі Українки разом зі своїм викладачем аби подивитися і обговорити художній фільм, знятий американськими кінематографістами.
Нам дуже приємно, що  ІЦ «Вікно в Америку», що є структурною одиницею відділу документів іноземними мовами, користується такою популярністю у користувачів.

четвер, 7 березня 2013 р.

Книгозбірня вшановує Кобзаря.


Спочатку у відділі документів іноземними мовами відбулося відкриття книжкової виставки «Тарас Шевченко і світ», де розміщено літературу про його життя, видану закордоном, зокрема у Чикаго, Гамбурзі, Вашингтоні, а також переклади творів Кобзаря більш як 19 мовами святу. Саме на стільки мов перекладено поему "Кавказ". 



На презентації виступила директор нашої книгозбірні, Заслужений працівник культури України Людмила Стасюк та поділилася своїми враженнями від факсимільного видання "Кобзаря" польською мовою: “Kobzarz Tarasa Szewczenki” 1863 року видання, перекладач - Владислав Сирокомля і прочитала поезію Шевченка польською мовою.


У виконанні провідного бібліотекаря відділу Марії Лавренюк прозвучали  уривки з поем «Кавказ» німецькою мовою та «Катерини» польською мовою, а також віршів «Думи мої» та «Мені тринадцятий минало» - англійською.  Поезію Шевченкову «Доля» у перекладі російською мовою прочитала бібліотекар відділу міського абонементу Тетяна Бордунова, та білоруськоюзними мовами Ольга Кириченко.  


Свято продовжилося у фойє бібліотеки, де дирекція та профспілковий комітет привітали усе жіноцтво бібліотеки зі святом весни. А далі зазвучало Шевченкове слово.
Бібліотекарі і читачі із великим задоволенням читали не тільки вірші Кобзаря і його прозу, а й поезію про нього, його листи та спогади про Шевченка. "Поетична толока", - дала назву цьому дійству директор нашої книгозбірні 

Ці спільні читання Шевенкового слова ще більше згуртували працівників нашої книгозбірні та стимулювали впроваджувати у її роботу нові цікаві ідеї.


Поетична толока.
Дирекця і методисти завдають тон...





Читачі читають поезію Шевченка




Пчілки-поліглоти читають "Кобзар" польською і німецькою мовами


Різдвяний парад книг

Р іздво –   чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим,   і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків ...