понеділок, 6 березня 2017 р.

Читаємо Шевченка разом!

Березневі дні в Україні освятилися народженням Кобзаря. І ось уже п’ятий рік поспіль, в Шевченкові дні, працівники нашої книгозбірні збираються у вестибюлі, аби читанням поезії долучитися до вшанування нашого Пророка. У цьому загально-бібліотечному флешмобі взяли участь й Пчілки-Поліглоти.

Зокрема, Марія Лавренюк - провідний бібліотекар відділу документів іноземними мовами прочитала уривок з Шевченкової поеми-перестороги «Кавказ» німецькою мовою. За словами директора нашої книгозбірні, заслуженого працівника культури України Людмили Стасюк, яка вела це дійство, щорічне читання поезії Кобзаря ще більше об’єднує та здружує наш колектив. Імпрезу розпочала старійшина нашої книгозбірні Галина Степанюк – провідний бібліотекар відділу краєзнавчої роботи, а закінчила – наймолодша наша колега – бібліотекар ІІ категорії відділу міського абонементу Наталія Шпанчук, яка, до речі, нещодавно стала володарем ІІІ місця на обласному конкурсів читців поезії Лесі Українки.

На завершення дійства - традиційне фото  його учасників.



середа, 1 березня 2017 р.

Чи звільниться Полісся від тенет?

Учора, останнього дня зими, у актовій залі книгозбірні відбулася презентація роману Василя Гея «Тенета для Полісся», що вийшов минулого року у видавництві «Надстиря» вже по смерті автора. Василь Гей – поет, прозаїк, публіцист, що у спадок своїм шанувальникам залишив понад 30 книг. Був лауреатом міжнародної премії ім. Дмитра Нитченка, республіканської ім. Андрія Головка та обласної – ім. Агатангела Кримського. Чи не найголовнішою темою його творчості була любов до рідної поліської землі, адже саме з неї засвітилося слово письменника і пішло у люди.
Василь Гей упродовж 17 років очолював Волинську обласну організацію національної спілки письменників. Зробив багато для волинських літераторів-початківців: упродовж 19 років очолював літературну студію «Лесин кадуб», що дала путівку в літературу багатьом молодим авторам.
Роман «Тенета для Полісся» можна назвати екологічним романом, адже у ньому автор з болем говорить про нищення нашої поліської доми меліораторами. Саме через цю «залізну бабу» у колодязях почала зникати джерельна вода, висохли маленькі річечки-притоки, що живили озера; навіть гриби у лісі зібралися на раду через нищення лісів. Головний герой роману - Ярослав Дарчук своїми публікаціями у районній та обласній періодиці бореться проти бездумного нищення природи. Цікавими у романі є й міфологічні образи відьми, перевертня та вампірчика - летючої миші, які також стурбовані зникненням боліт через меліорацію.
Про роман «Тенета для Полісся» його редактор і автор передмови Євгенія Назарук, письменниця, учителька української мови та літератури сказала: «Коли перечитувала роман, відкрила для себе істину: так могла написати людина, яка направду розуміла мову джерела, вітру, травиний пташини, яка оголеним нервом відчувала біль землі і тішилася її сонцеквітом».



На презентації з теплим словом виступили письменники – колеги Василя Гея по перу: Іван Чернецький, Ніна Горик, Іван Корсак, Олена Криштальська, вчителька Маневицької ЗОШ Тетяна Миткалик та Олеся Ковальчук - заслужений вчитель України. Своїми спогадами про письменника поділилася директор видавництва «Надстиря» Світлана Політило. 
Особливо   щемним було слово друзів Василя Гея: Олександра Огородника –народного артиста України Олександра Огородника, керівника Заслуженого народного ансамблю пісні і танцю «Колос» та Данила Поштарука – заслуженого діяча мистецтв України.




З хвилюючим словом-спогадом про Василя Степановича виступила його дружина та берегиня роду Мирослава Іванівна Гей.



 На завершення презентації з щирим словом виступила народна артистка України Людмила Приходько, яка майстерно продекламувала одну з поезій Василя Гея.
Вірші письменника та уривки з роману «Тенета для Полісся» читали бібліотекарі: Наталія Хомяк, Наталія Шпанчук, Клавдія Гайтрова, Анна Гут. Сценарій написала – Галина Степанюк, вела презентацію – Ольга Кириченко.

                 

“Чайна дискусія” в ІЦ «Вікно в Америку

  Сьогодні працівники Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки радо зустрічали студентів і провели разом з н...