четвер, 13 грудня 2018 р.

Згадуючи Євгена Сверстюка


Сьогодні  минає 90 років від дня народження Євгена Сверстюка (1928-2014) – одного із символів епохи шістдесятництва. Пишаємося, що майбутній політик народився у нашому краї, в селі Сільце Горохівського району. 14 січня 1972 року був заарештований та на 12 років позбавлений можливості бути на Україні (спочатку – ув’язнення, потім – заслання в Бурятію). Повернення до Києва в жовтні 1983 року співпало з надзвичайно плідним етапом творчості. Його блискучі есеї друкувалися за кордоном. 1989 року Євген Олександрович заснував газету «Наша віра», 1995 року – був відзначений Шевченківською премією. До кінця життя в  очах сучасників  і нащадків залишився втіленням совісті нації.

12 грудня у актовій залі нашої книгозбірні відбувся вечір-спогад про Євгена Олександровича "Згадуючи Євгена Сверстюка"
Андрій Криштальський - письменник і видавець
Під час імпрези виступив  Андрій Криштальський – видавець і письменник, для якого Євген Сверстюк був наставником і життєвим прикладом.
Леся Бондарук 
Зворушливими були виступи  Лесі Бондарук – журналістки, співробітника  Українського інституту національної пам’яті та заслуженого  журналіста України Святослава Пирожка, причетного до створення фільмів про Євгена Сверстюка на Волинському телебаченні. Під час імпрези було продемонстровано уривок з фільму С.Пирожка «Та Волинь у мені» за участю Є.Сверстюка.
Святослав Пирожко

Євген Олександрович здобув заслужену шану суспільства як блискучий есеїст, літературознавець, поет, доктор філософії, учасник національного опору. Проте він залишився звичайною людиною, без фальші і позолоти, відкритою для спілкування.
«У небесному літописі України є сторінки, які варті цілої книги. Такою є сторінка життя Євгена Сверстюка, що був одним з символів епохи шістдесятництва. Бути альфою і омегою не кожному дано. Тут треба услід за Христом, випити повну чашу страждань». Так сказав про Євгена Сверстюка його побратим Мирослав Маринович, з яким відбував термін у Кучино.
Наталія Хомяк
Анна Гут
Сценарій до імпрези написала Людмила Стасюк - директор нашої книгозбірні, заслужений працівник культури України, поезію читали працівники бібліотеки – Наталія Хомяк та Анна Гут. Ведуча – О.Кириченко.
Ольга Кириченко







субота, 1 грудня 2018 р.

Ми віримо, що закінчиться війна!





29 листопада відділі читальних залів відбулася презентація науково-довідкового видання «Волинський пантеон: Схід 2014-2017», що вийшов цього року з друку у видавництві «Вежа-друк»

 Олександр Дем'янюк 
Ідея видання об’єднаного тому належить авторам проекту – Геннадію Гульку, заслуженом працівнику культури України та Олександрові Дем’янюку, професорові, докторові історичних наук.

Геннадій Гулько
Це видання вже має свою історію. Перший випуск цієї серії «Волинський пантеон. Схід - 2014» побачив світ восени 1914 року, по гарячих слідах воєнних втрат на сході нашої країни. Видання містило відомості про 96 військових, загиблих у російсько-українській війні. Оскільки пізніше виявилося, що Волинь 2014 року втратила не 96, а 105 воїнів, наступним був вихід 2-го, доповненого видання «Волинський пантеон: Схід 2014». «Волинський пантеон: Схід 2015», що вийшов у 2016 році, містив дані про 63 волинян, а також про Сергія Грибкова, Леоніда Крепеця, яких не стало в 2014 році. Окремою вклейкою подані відомості про Павла Півоваренка, похованого в Києві 2016 року.
7 вересня 2017 року автори – Геннадій Гулько, Олександр Дем’янчук – презентували видання «Волинський пантеон: Схід-2016». У ньому імена та біографії 29 загиблих і померлих 2016 року, а також розповідь про 2–х бійців, які загинули 2015 року, проте не ввійшли до збірника «Волинський пантеон: Схід - 2015» (Святослава Абрам’юка, Анатолія  Дитину).

Всі випуски «Волинського пантеону» були презентовані в Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки. Працівниками бібліотеки проведена пошукова робота з установлення адрес проживання батьків та рідних. Понад 146 примірників книги  під час презентації було передано в бібліотеки сіл, звідки походять або проживали герої. По закінченні презентації усі присутні мали змогу переглянути документальний фільм, знятий волинськими кінематографістами «Я вірю. Що закінчиться війна»
Ярослав Мудрик
Емоційними були виступи Ярослава Мудрика – голови центру допомоги учасникам АТО громадської спілки «Спілка воїнів АТО Волині», Євгенії Харків – учительки, якій  належить ідея створення документального фільму про АТО «Я вірю, що закінчиться війна» та студентів ВДУКіМ ім. Ігоря Стравінського.
Студентки ВДУКіМ ім. І.Стравінського співають пісню про АТО

Марія Лавренюе читає поезію В.Симоненка
Сценарій написала Л.Стасюк – заслужений працівник культури України, директор нашої книгозбірні. Відеоряд створила – Олена Добровольська – головний бібліотекар відділу читальних залів, поезію читала Марія Лавренюк – провідний бібліотекар відділу документів іноземними мовами. Ведуча – Ольга Кириченко – завідувач відділу документів іноземними мовами.


Різдвяний парад книг

Р іздво –   чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим,   і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків ...