середа, 24 грудня 2014 р.

Танець ПЧІЛОК - ПОЛІГЛОТІВ )


Танцюй з нами, танцюй як ми, танцюй краще нас;)


Веселого Різдва та Нового року!

Сьогодні Святвечір у християн римо-католицького обряду.

Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty.

Że jako mówi wam wszystkim
Dawne, odwieczne orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w waszym domu zasiędzie.

Sercem go przyjąć gorącym,
Na ścieżaj otworzyć wrota –
Oto co czynić wam każe
Miłość – największa cnota.
                                                                                                                       Jan Kasprowicz

Ми приєднуємося до  привітань зі світлим днем Різдва Христового і зичимо усім миру, любові та усіляких гараздів!





Merry Christmas!, - має назву виставка, що відкрилася у відділі документів іноземними мовами.  



У першому розділі, що має назву «Христос Народився – славимо Його», читачі можуть знайти інформацію про Різдво, а також Першоджерела англійською та німецькою мовами.
 











Книги, що розміщено у другому розділі: «Різдво крокує по планеті», інформують про святкування цього світлого дня у різних куточках світу: Великобританії, США, Мексиці, Польщі.
Третій розділ: «Колядка над землею білим Янголом летить», - стане у пригоді тим, хто бажає поспівати  різдвяних пісень, або почитати поезію про Різдво. Тут представлено не тільки книги польською, німецькою, румунською та англійською мовами, а й електронний диск із польськими колядками.
Запрошуємо усіх переглянути нашу книжкову виставку і скористатися нею.
Зичмо усім веселих  свят!


субота, 6 грудня 2014 р.

Світ за перемогу України





У відділі документі іноземними мовами відкрито виставку статей з періодичних видань  на тему «Світ за перемогу України». На ній представлено статті з англомовних газет «The Day» , «Kyiv Post», періодичних видань польською мовою, зокрема, - «Kurier Galicyjski»,  «Dzennik Kijowski» та журналу «Над Бугом і Нарвою». У них йдеться про моральну підтримку та фінансову допомогу зарубіжних країн нашій державі у такий не легкий для неї час.

субота, 8 листопада 2014 р.

Із когорти шістидесятників



Саме таку мав назву вечір - спогад про вчителя з великої літери - Дмитра Полікарповича Іващенка, що проходив 6 листопада у актовій залі нашої книгозбірні.
Дмитро Полікарпович народився на Полтавщині у родині теслі. Навчався в Одеському університеті ім. Мєчникована на філологічному факультеті. Другу світову війну пройшов у 26-му мотопонтонному батальйоні, розміновував Дніпрогес. Нагороджений численними медалями, серед яких «За відвагу», «За бойові заслуги», «За оборону Сталінграда».
По закінченні війни, викладав українську літературу в середній школі №3, далі – у Луцькому педагогічному інституті. У 1965 році його було заарештовано через звинувачення у антирадянській пропаганді.  Про так звану, справу Мороза-Іващенка, писали в Америці та Європі, говорили по равдіо "Свобода" та "Бі-бі-сі". Дмитро Іващенко відсидів два роки у мордовському таборі Явас. Після повернення викладав українську мову та літературу в школах Прибужжя. 
В незалежній Україні Дмитро Полікарпович сім років вчителював у Луцькій школі-гімназії №21, був керівником літературної студії «Первоцвіт», яка нині носить його ім’я. Саме з цієї студії вийшло чимало талановитих молодих поетів. Учні – літстудійці брали участь в літературних конкурсах, виступали на обласному радіо, телебаченні. Їх творчі доробки друкувалися в багатотиражці «Мрія», яку видавала літературна студія та газеті «Волинь».
Офіційного визнання свого педагогічного таланту Дмитро Полікарпович так і не дочекався, проте це було для нього не настільки суттєвим. Бо він мав справжню нагороду – велику любов і вдячність учнів. 
Емоційним був виступ Тетяни Байди

Леся Ковальчук - Заслужений учитель України 
На імпрезі виступали учні Дмитра Полікарповича різних часів: Заслужений вчитель України Леся Ковальчук, Тетяна Байда, Лариса Токарук, голова обласного відділення національної спілки письменників України Олег Потурай, директор Нововолинської школи №6 Іван Пукля та інші. Змістовними були спогади й Заслуженого журналіста України, лауреата численних всеукраїнських та обоасних літературних премій Надії Гуменюк. Зворушливо ділилися спогадами про Дмитра Іващенка і його племінниці  - Леся Обухович та Мирослава Юхта. 

Мирослава Юхта. Спогади... Спогади...

Ведучою імпрези була - завідувач відділу документів іноземними  О. Кириченко, яка також називає Дмитра Іващенка своїм Учителем.
 Слайдопоказ забезпечувала Катерина Веремчук - бібліотекар цього відділу.


четвер, 30 жовтня 2014 р.

«Boo! Did I Scare You?!»


«Boo! Did I Scare You?, - саме так лякають сьогодні, в день святкування Хеллоуїну, не тільки в Сполучених Штатах Америки, а й тепер уже в багатьох країнах світу, адже свято перетнуло кордони Америки і стало інтернаціональним.


Напередодні, у ІЦ «Вікно в Америку», члени клубу розмовної англійської мови з гарбузів вирізалися страхітливі маски та бавилися у різні ігри, які цього дня поширені Сполучених Штатах.






29 вересня до святкування долучилися й пчілки-поліглоти  разом з студентами І курсу інституту філології СНУ ім. Лесі Українки та їх викладачем Світланою Горбач. 


Студенти, разом із  своїм викладачем, розповідали про це свято цікаві факти, повязані з ним, бавилися  в різноманітні ігри та куштували смачні тістечка, спечені пані Світланою.

Схоже, що нині в Україні й це свято приживається також. Отож, «Boo! Did I Scare You?, - лякаємо й ми усіх. J


субота, 25 жовтня 2014 р.

Перше засідання клубу польської інтелігенції



Сьогодні у відділі документів іноземними мовами відбулося перше – пілотне засідання клубу польської інтелігенції. Усі бажаючі вивчити розмовну польску мову розділилися на дві групи.
Виступ Дарека Міхальського
Спочатку перед присутніми виступив польський поет Дарек Солодковький, який зачитав реферат про відомого польського письменника, лауреата Нобелівської премії – Чеслава Мілоша. Пан Дарек прочитав також і кілька своїх поезій.
Перше заняття проходило, переважно, українською мовою зі сторони тих, хто бажає вичити польську мову і польською – зі сторони викладачів. Наостанок, всі присутні по кілька рядочків зачитали одну з балад Юліуша Словацького.
Зустріч видалася дуже жвавою і теплою, була повна відсутність мовного бар’єру.

четвер, 23 жовтня 2014 р.

Майбутні бібліотекарі в гостях у пчілок-поліглотів

Сьогодні до нашої книгозбірні в гості прийшли наші майбутні колеги – студенти І курсу бібліотечного факультету ВДУКІМ ім. Ігоря Стравінського. Працівники відділу М.Лавренюк та О. Кириченко  їм. розповіли про роботу відділу документів іноземними мовами, довідковий апарат, фонд книг та періодики.









Окрім того, Марія Лавренюк запросила присутніх стати учнем онлайн-курсу «English» та розповіла про цей підручник.











Ексурсія продовжилася у ІЦ «Вікно в Америку», де студенти ознайомилися з напрямками діяльності інформційного центру. 



 

вівторок, 21 жовтня 2014 р.

Цікава імпреза книгозбірні


Сьогодні у актовій залі нашої книгозбірні відбулася презентація двох книг: про засновника Волинської духовної семінарії в Острозі «Архієпископ Варлаам Шишацький: шлях до автокефалії», її автор – Володимир Рожко та книги-перекладу з польської мови «Монастир Скит». В основу цієї книги ліг матеріал польською мовою, датований 1732 роком, який знайшов у обласному архіві пан Рожко. Переклали її з польської – Володимир Рожко та Любов Василів-Базюк. Вели дійство Наталія Хомяк та Наталія Пилипюк.



До дійства долучилася і одна з пчілок-поліглотів – Марія Лавренюк. Вона прочитала польською мовою уривок з книги «Монасти Скит»

середа, 15 жовтня 2014 р.

Оскар Уайльд - "апостол естетизму"



«Лондонський парижанин», «місіонер – декадент від літератури», «геній парадоксів», «найбільш послідовний представник дендизму», «скандаліст» - як тільки не називали Оскара Уайльда – письменника, що тонко відчував лицемірство та фальш.
До Уайльда по-різному ставилися всі, хто його знав. Одні вважали його за генія, інші говорили, що він не здатен навчити своїх читачів нічому хорошому, що лише «одне голе естетство на його полотні». Однак, навіть якби письменник написав за своє життя лише один роман «Портрет Доріана Грея», його і'мя все-рівно б викликало повагу і вдячність нащадків.
Творчість Оскара Уайльда не може залишити байдужим нікого, хто хоч раз читав його твори. Його високо цінували  письменники зі світовим ім’ям. За словами Гора Відала,  класика американської літератури, твори Оскара Уайльда "не вимагають пояснень або інтерпретації - їх потрібно лише читати, дивитися чи слухати ... Уайльд справжній майстер, творець чудових п'єс" ні про що і про все одночасно ", до його жартів не потрібні коментарі - люди просто сміються і при цьому дивуються: як же досі ніхто не додумався до цієї чудової словесної гри? ".


Сьогодні у відділі іноземними мовами для студентів НУХТ відбулася літературна година «Апостол естетизму» з нагоди 160-річчя від дня народження  Оскара Уайльда, видатного англійського письменника.
 Ведучі – працівники відділу К.Веремчук та О.Кириченко розповіли  про життєвий та творчий шлях письменника, який  все  все пізнав: розкіш та злидні, кохання жінок і чоловіків, п’ядестал слави і в’язницю, народження і смерть. Письменника, якому вдалося «підняти любов до життя – до безуму, а безум – у ранг святості».
Окрім того, студенти мали змогу переглянути книжкову виставку «Збурювач спокою», присвячену Оскарові Уайльду, та мультиплікаційний фільм «Щасливий принц», знятий за мотивами його однойменної казки.







Під час перегляду мультфільму "Щасливий принц"

неділя, 5 жовтня 2014 р.

Клубу польської інтелігенцій у головній книгозбірні області бути!


Сьогодні в читальній залі головної книгозбірні області відбулася презентація клубу польської інтелігенції. Засідання якої, у перспективі, мають проходити у відділі документів іноземними мовами.



Голова товариства польської культури ім. Тадеуша Костюшка, пані Ніна Поремська, розповіла про будні та свята товариства, екскурсії по Україні та Польщі. А також анонсувала клуб «Третього віку», який стане, за словами пані Ніни, хорошою альтернативою осінній депресії.  Тут пенсіонери матимуть змогу вивчити розмовну польську мову під час живого спілкування.

З презентацією під назвою «Волинь стала для них колискою»,  у якій йшлося про видатних поляків - уродженців Волині, виступила завідувач відділу документів іноземними мовами Ольга Кириченко.
Вона розповіла про двох видатних поляків – Зигмунда Сєраковського та Габріеляю Запольську, перший крик яких святився під синім небом нашого краю.

Слайдопоказ продемонструвала Катерина Веремчук - бібліотекар відділу документів іноземними мовами.

середа, 1 жовтня 2014 р.

Читай - формат немає значення

30 вересня біля пам’ятника Тарасові Шевченку, за ініціативи головної книгозбірні нашої області та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, відбувся флешмоб  під назвою «Читай – формат немає значення». У ньому взяли участь бібліотекарі трьох обласних бібліотек, члени обласної організації національної спілки письменників України, студентська та учнівська молодь міста.
Владик Марчук і Наталія Гранич



Імпрезу поезією «Заповіт» розпочав шестирічний Владик Марчук з с. Гайове Ківерцівського району, що зайняв друге місце на конкурсі читців, з нагоди 200-річчя від дня народження Т.Шевченка.
Ведуча - Наталія Гранич, директор обласної бібліотеки для дітей, член обласної організації національної спілки письменників України, привітала присутніх з Всеукраїнським днем бібліотек. Звучала поезія Шевченка й у виконанні директора обласної бібліотеки для юнацтва, заслуженого працівника культури України Марії Мах, яка також привітала колег з професійним святом. Поезію Кобзаря читали наші волинські письменники Ігор Ольшевський та Василь Гей. 

Ольга Кириченко читає "Кавказ"
Пчілки-поліглоти також долучилися до дійства. О.Кириченко - завідувач відділу документів іноземними мовами  прочитала уривок з поеми «Кавказ», яка є такою актуальною в нашому буремному сьогоденні, коли російський окупант плюндрує землю України.
Бібліотека - територія єдності
По закінченню флешмобу працівники бібліотек області з літер виклали рядки: «Бібліотека – територія єдності




понеділок, 29 вересня 2014 р.

Бібліотека - територія єдності



Бібліотека - територія єдності., - під такким девізом проходить цього року Всеукраїнський день бібліотек.
 Сьогодні у нашій книгозбірні приймали вітання  бібліотекарі з трьох обласних бібліотек. Ведучою імпрези була Людмила Стасюк – Заслужений працівник культури України, директор головної бібліотеки області. Почесними грамотами та подяками було нагороджено багато наших колег. 



Приємно, що подякою від обласного управління культури було нагороджено і нашу «пчілку-поліглота» - Марію Лавренюк: за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток бібліотечної справи та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

Вітаємо її і бажаємо успіхів на професійній ниві, творчого зростання та родинного затишку!


Нагороди знайшли своїх героїв :)

четвер, 25 вересня 2014 р.

Зустрічі для викладачів англійської мови





З 23 вересня  в ІЦ  «Вікно в Америку»  розпочалася серія зустрічей для викладачів англійської мови загальноосвітніх шкіл нашої області. Перш ніж розпочалися заняття, керіник центру Олена Пишнюк розповіла про останню колекцію документів, що отримав центр та про можливість використання цих книг та електронних видань у роботі педагогів.
Далі йшлося про про сучасні технології та їх ефективне використання у вивченні англійської мови, зокрема, комп’ютери, IPAD, електронні книги.
Окрім того,  виступали і викладачі з темами про підвищення міжкультурної толерантності в школі, про освіту, педагогічний процес у загальноосвітніх школах, тощо.


четвер, 18 вересня 2014 р.

Подорож школярів у світ англійської мови



Сьогодні ІЦ «Вікно в Америку» та відділ документів іноземними мовами з екскурсією відвідали учні 9-А класу школи-ліцею №22.
Школярі дізналися багато корисного про вивчення англійської мови завдяки онлайн-підручнику «English 123» та продовження цієї корисної справи через спілкування та перегляд англомовних фільмів у ІЦ «Вікно в Америку».


З учнями поспілкувалися - головний бібліотекар відділу документів іноземними мовами, координатор інформаційного центру Олена Пишнюк та провідний біліотекар відділу документів іноземним мовами Марія Лавренюк.

Марія Лавренюк розповідає про мультимеійний підручник "English 123"
Олена Пишнюк знайомить учнів з ресурсами ІЦ "Вікно в Америку"





По закінченні екскурсії діти мали змогу побавитися в "Монополію"




























понеділок, 15 вересня 2014 р.

Майбутні педагоги відвідали іноземний відділ





Сьогодні відділ документів іноземної мови з екскурсією відвідали майбутні педагоги – студенти Луцького педколеджу.
Завідувач відділу - О. Кириченко розповіла присутнім  про історію відділу, який було засновано 1974 року, про сьогодення.
 А також про фонд підручників та періодики, про онлайн-підручник English 123”, продемонструвала виставку плакатів, приурочену до 11 вересня, день, що став найтрагічнішою сторінкою в історії новітньої Америки, та проанонсувала літературний вечір «Апостол естетизму» з нагоди 160-річчя від дня народження Оскара Уайльда, англійського письменник.








середа, 10 вересня 2014 р.

Зустріч з майбутніми бібліотекарями






Вчора відділ докуметів іноземними мовами з екскурсією відвідали студенти І курсу бібліотечного факультету волинського державного училища культури і мистецтва ім. І.Стравінського.
Працівники – О.Кириченко та М. Лавренюк розповіли майбутнім бібліотекарям  про довідковий апарат, фонд книг та періодики, бібліографічну роботу, та цікаві імпрези, що проводяться у стінах відділу.


Марія Лавренюк, провідний бібліотекар, ознайомила присутніх з 
онлайнпідручником “English 123”.



Завідувач відділу - Ольга Кириченко розповіла про роботу ІЦ «Вікно в Америку». Студенти уважно слухали розповіді працівників та зацікавилися можливістю безкоштовно вивчити англійську мову

Різдвяний парад книг

Р іздво –   чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим,   і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків ...