неділя, 22 лютого 2015 р.

Фридерік Шопен - польський геній


«Небесне і земне», - має назву книжкова виставка, яка відкрилася сьогодні у відділі документів іноземними мовами. ЇЇ присвячено 205 річниці від дня народження Фридеріка Шопена – геніального польського музиканта і композитора. Майбутній композитор народився недалеко від Варшави. Його батьки були залюбленими у музику. Ця любов передалася ще з раннього дитинства й Фридеріку. У восьмирічному віці він уже концертував, чим викликав захоплення у слухачів. У цей же час були надруковані і його перші твори. У ранні студентські роки вважався піаністом-віртуозом, про що свдчить вислів його учителя – польського музиканта Ельснера: «Безперечно музичний геній» Через підтримку польського повстання 1830 року, вимушений був емігрувати до Франції, що стало його душевною трагедією. І хоча у Парижі він швидко здобув славу чудового композитора і піаніста, ця вимушена відірваність від батьківщини, наклала свій відбиток на творчість Шопена. Найближчими його друзями були Генріх Гейне, Ференц Ліст, ніжна дружба, а згодом й палке кохання пов’язувало його з відомою французькою письменницею Жорж Санд. Помер Шопен передчасно через сухоти.
Доля відпустила йому всього 39 років життя, проте він залишив значний слід у розвитку світового музичного мистецтва.  Шопен був неперевершени творцем мелодій. Він одним з перших приніс у західну музику слов’янські інтонаційні елементи, у своїй творчості широко використовував формули польських танців, чим значно збагатив західну музику.
На відкритті виставки








вівторок, 10 лютого 2015 р.

Гімназисти на екскурсії в ІЦ "Вікно в Америку"

Вчора  інформаційний центр «Вікно в Америку» відвідали учні 10 класу навчально-виховного комплексу "Гімназія №14". 





Олена Пишнюк - керівник центру, для  школярів провела   віртуальну екскурсію Сполученими Штатами Америки, розповіла про електронні ресурси центру та ігри, які є у його фондах.




По закінченні заходу, учні переглянули фонд книг та електронних ресурсів, та зробили світлину на згадку.





неділя, 8 лютого 2015 р.

Свято слова у книгозбірні

Я вічного неба обраниця,
До нього з лабет протиріч
Душа, наче птах підранений,
Рвонеться крізь чорну ніч.
Між зорями, як між маками,
Немов золота роса,
Зійде по Шляху Чумацькому
В відчинені небеса.
Храни її, Боже праведний,
Лиш Ти знаєш, скільки літ
Лукавствами і неправдами
Болів їй цей грішний світ.
Але й за межею грішності,
Де Янгол простяг крило,
Вона з усіх сил горітиме,
Щоб світло йому було.
Цією поезією Надії Гуменюк, відомої української письменниці, розпочалося свято слова у нашій книгозбірні. Вечір-зустріч  мав назву «Я вічного неба обраниця...»
 Надія Гуменюк - заслужений журналіст України, перший на Волині лауреат  літературної премії Кабінету Міністрів України  імені Лесі Українки, а також переможець багатьох літературних конкурсів, серед яких - Міжнародний конкурс «Коронація слова».
Письменниця давно щиро і самовіддано дружить з українським словом.  Слово їй віддячує взаємною любов’ю. З цієї любові виросли й розцвіли вірші, багаті на образи, вдумливу філософію, роздуми про сенс людського життя, про волинську природу, чисті та зворушливі почуття. Вони склали книги «Країна світла», «Каріатиди», «Однокрил», «Тайнопис тиші», «Голос папороті».
Цією любов’ю до життя, у найрізноманітніших його проявах, наповнені й книги добротної, яскравої прози – романи «Янгол у сірому», «Енна», збірка повістей по любов «Коханий волоцюга», радіоп’єси, зібрані у збірку «Охоронець для Янгола».
Особливим світлом слова осяяні майже три десятки книжок для дітей – від першої  із зворушливою назвою «Чапики-чалапики» і до останніх за часом книг.
           
Володимир Шовкошитний із нагородою у руках
 На вечорі, теплі слова письменниці сказав Володимир Шовкошитний – перший заступник голови Національної спілки письменників України, який приїхав з Києва, аби вручити Надії Павлівні найвищу  спілчанську нагороду. Своїми роздумами про її творчість поділилися відомі волинські письменники: Олег Потурай - голова обласної організації Національної спілки письменників України, Віктор Вербич, Володимир Лис, Василь Гей, Сергій Цюриць, Олена Криштальська – письменниця та перекладач, Людмила Стасюк - директор книгозбірні, заслужений працівник культури України 


Володимир Лис про "Коханого волоцюгу" 


Звучить уривок з повісті "Вовчиця"



На імпрезі прозвучала поезія письменниці та уривки зі збірки повістей про любов «Коханий волоцюга». Наприкінці Надія Гуменюк прочитала добірку поезії про сьогодення, яке так болить письменниці та вірш-присвяту льотчиці Надії Савченко - мужній та незламній українці.

Автографи для шанувальників
Щире слово Людмили Стасюк
Олег Потурай ділиться своїми думками

Різдвяний парад книг

Р іздво –   чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим,   і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків ...