"Згасла свічка, але пам'ять не згасла..."

Година памяті «Згасла свічка, але память не згасла…» відбулася 2 серпня в актовій залі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки. Захід був проведений з нагоди Міжнародного дня Голокосту ромів, що відзначається світовою спільнотою з 2005 року. У цей день у нацистському таборі смерті Аушвіц – Біркенау було знищено 2897 ромів. А всього в каральних операціях фашистів на території України було знищено приблизно 19 – 20 тисяч осіб ромської національності.
Під час години пам’яті в бібліотеці схвильовано прозвучали виступи Галини Марчук, дослідниці волинської сторінки голокосту ромів, голови обласної організації всеукраїнського товариства охорони пам’яток історії та культури, Оксани Сущук, кандидата історичних наук, завідувача відділу «Книга пам’яті», яка, по суті, виявилася ініціатором вшанування трагічної долі ромів.
Родзинкою й окрасою години пам’яті став виступ Євгена Селіді – батька талановитої ромської родини з села Скобелка Горохівського району. 
Його дружина Галина є заступником голови громадської організації «Терне рома», але й знаходить час для написання віршів. Доньки Аня і Галина порадували присутніх виконанням запальних циганських танців та пісень.
Поезії ромської поетеси Папуші виконали юні мешканці мікрорайону Вересневий, які навчаються в студії «Слово не криця». А їх керівник Оксана Крамар виконала уривок із поеми Ліни Костенко «Циганська муза». 

























Не менш емоційним було виконання завідувачем відділу документів іноземними мовами бібліотеки Ольгою Кириченко поезії Олександра Богачука «Коси».Завершив захід перегляд фільму Волинського телебачення «Танець пам’яті» та декламуванням поезії Клави Корецької «Похорон цигана» Оксаною Крамар.















Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Переклади Олени Пчілки

Бібліотека Луї Нюсера, Ніцца, Франція

Екскурсія онлайн : Музей воскових фігур мадам Тюссо у Лондоні