субота, 19 грудня 2020 р.

Дебатний турнір з англійської мови





19 грудня 2020 року  в стінах нашої книгозбірні в інформаційному центрі "Вікно в Америку" відбувся дебатний турнір. У турнірі взяли участь 4 команди з різних міст.

Гра пройшла у двох турах, під час яких команди обговорювали питання різної тематики.
Зокрема, ′′ Роджера Джозефа, американського поета і письменника фантаста, його короткі оповідання та романи ".

Турнір був дуже захоплюючим, студентам вдалося продемонструвати власні цікаві погляди та думки. Всі поводилися поводилися толерантно до висловлення інших думок і позицій. Мовою спілкування була англійська.




вівторок, 8 грудня 2020 р.

Онлайн зустріч Світове кафе з обміну досвідом про розвиток громад "Ласкаво просимо до України".

   


У вівторок, 8 грудня ВДОУНБ імені Олени Пчілки, а зокрема працівники відділу документів іноземними мовами приєдналися до онлайн зустрічі на платформі ZOOM, яка має назву Світове кафе з обміну досвідом про розвиток громад "Ласкаво просимо до України".

   


Ярослава Сошинська - кандидат історичних наук, доцент, виконавча директорка ВГО Української бібліотечної асоціації очолила зустріч, де бібліотечні працівники та представники громадських та неурядових організацій з Центральної та Східної Європи взяли участь у спілкуванні в онлайновому режимі. Мовою спілкування була англійська.

   


Під час зустрічі ми дізнались дуже багато корисної інформації про ініціативи та партнерство між бібліотеками, громадськими та неурядовими організаціями, обговорювали як бібліотеки і громадські організації привносять зміни та інновації у свої громади, роблячи їх більш стійкими та такими, які відповідають потребам мешканців!




неділя, 6 грудня 2020 р.

Клуб з англійської мови для наймолодших!

    Чим більше мов знатиме дитина, тим більш інтегрована людина вийде у світ. Діти, які змалечку вивчають іноземні мови, зростають більш творчими особистостями, краще вирішують поставлені завдання, та легко інтегруються у інші культури, і як наслідок зростають впевненими особистостями!!!


Відвідавши інформаційний центр "Вікно в Америку" ви впевнено можете пересвідчитись, що ви залишаєте дитину, у позитивному, творчому та сприятливому до навчання середовищі. Ви також маєте можливість підібрати для дитини гарні відео та аудіо ресурси, дитячу літературу, велику кількість ігор, таких як "Alias", "Dixit", "Monopoly", "UNO" і все це англійською мовою! 

    Ласкаво просимо до нас!




субота, 5 грудня 2020 р.

Бібліотеки світу

Сьогодні до бібліотек зазирає все менше і менше відвідувачів у зв’язку із розвитком технологій. Пропонуємо 20 читалень світу повз які важко пройти, щоб не зазирнути до середини.
ФОТО: LIFE.PRAVDA.COM.UA 

Бібліотека Делфтського університету, Данія

 Зовні будівля цієї бібліотеки нагадує хатку телепузиків, а всередині ніби привнесли щось своє до дизайну інопланетні гості з Альфа Центавра. 

                                               Меморіальна бібліотека Біделс, Англія 

 Школа Біделс була заснована в 1893-му році як альтернативна класничним вікторіанським навчальним закладам. Бібліотеку звели в 1921-му в пам'ять про загиблих у Першій світовій. На відміну від більшості бібліотек, тут учням дозволяється без жодних обмежень брати будь-яку з 26 книжок, а за запізнення з поверненням не штрафують. 


 Бібліотека Ель-Ескоріал, Іспанія 

Бібліотека займає одну будівель монастирського комплексу Ескоріал, що належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і вважається найвидатнішою пам’яткою іспанського Ренесансу. Стелю бібліотеки прикрашають фрески роботи Пеллегріно Тібальді. 

Бібліотека Гейзел, Каліфорнійський університет у Сан-Дієго, США 

Ця бібліотека носить ім'я Теодора С’юза Гейзела, котрого покоління американських дітлахів знають як Доктора С’юза, казкаря та мультиплікатора. Тут зберігається велика колекція його малюнків, записників, книжок, фотографій, відеозаписів тощо. 

 Бібліотека «Мозок», Німеччина 

 Філологічну бібліотеку Вільного університету Берліна зазвичай називають «Мозок», імовірно, бо вона на нього схожа. Її було відкрито в 2005-му році. 


 Бібліотека Національного палацу Мафра, Португалія 

Щоби потрапити сюди, треба записуватися заздалегідь. Бібліотеку палацу Мафра було відкрито в 1771-му році, й вона досі зберігає чимало старовинних книжок та рукописів, деякі з них були написані до 1500-го року. Про те, щоби безцінним екземплярам не завдали шкоду комахи-шкідники, тут дбає колонія кажанів.


 Тріпітака Кореана, Південна Корея 

Її було засновано в 1231-му році, й відтоді Тріпітака Кореана є найповнішим у світі зібранням буддистських текстів. Причому записані вони на спеціальних дерев'яних дощечках. Будівля знаходить в горах, де холодні вітри допомагають зберігати цей безцінний скарб. На жаль, для відвідувачів ця бібліотека не відкрита. 

 Бібліотека Конгресу, Вашингтон, США

Тут зберігається близько 30 мільйонів книжок, манускриптів, журналів та газет, і їхня кількість щодня збільшується на 10 тисяч. 


 «Книжкова гора», Роттердам, Нідерланди 

 Ця бібліотека має форму піраміди, а книжки зберігаються на скляних полицях. Дістатися тієї, яка вам потрібна, можна за допомогою мережі сходів, котрі нагадують про Хогвартс. 



 Бібліотека Джорджа Пібоді при Університеті Джона Хопкінса, США

 Ця наукова бібліотека – з її мармуровою підлогою та колонами – така гарна, що інколи тут проводять весільні церемонії. 

 Бібліотека Трініті-коледжу, Ірландія 

Вона може здатися знайомою справжнім фанатам «Зоряних воєн», котрі пригадають архів Храму джедаїв. Щоправда, Джордж Лукас свого часу заперечив, що ці дві бібліотеки якось пов'язані, а Трініті-коледж вирішив не позиватися до режисера. 

 Бібліотека рідкісних книг Томаса Фішера, Канада 

 Бібліотека була відкрита в 1955-му році й носить ім'я хазяїна млина, котрий був активним членом місцевої громади. 


 Selexyz Dominicanen, Голландія

 Це не зовсім бібліотека, і не зовсім книжкова крамниця. Selexyz Dominicanen займає будівлю домініканської церкви ХІІІ-го сторіччя в Маастріхті. У ній є книги, котрі можна взяти почитати, а є такі, які можна придбати назовсім. 


 Бібліотека сера Дункана Райса Абердинського університету, Шотландія

 Відкрита в 2012-му році бібліотека зберігає понад 250 тисяч книжок та манускриптів, і в ній є 1200 читальних зал. 


 Бібліотека Саззало, Вашингтонський університет, Сіетл 

Генрі Саззало був 15-им президентом Вашонгтонського університету, і бібліотеку він вважав душею навчального закладу.

 Бібліотека Ліюань, Китай

Скляні стіни бібліотеки зовні вкривають гілки, зібрані просто на місці її спорудження. Вона знаходиться на невеликій відстані від селища Цзяоцзехе – так зроблено спеціально, щоби читач трохи пройшовся та освіжив свій мозок, перш ніж братися за книжку. 


 Бібліотека Рішельє-Лувуа, Париж, Франція 

Частину Національної бібліотеки Франції, будівлю Рішельє-Лувуа було відкрито в 1368-му році, зараз вона на реставрації. 

 Бібліотека Святої Женев'єви, Париж, Франція 

Збудована в 1838-1850-му роках, бібліотека зберігає близько 2 мільйонів документів. Її дизайном свого часу надихнулися архітектори Бостонської бібліотеки, в них схожі стелі, вони нагадують залізничні вокзали того часу. 

 Публічна бібліотека Вільянуева, Колумбія

 Її дизайн придумали четверо архітекторів, причому всі вони були молодші за 27 років. Вони перемогли в конкурсі Colombian Architects Society. Бібліотеку збудовано з екологічних матеріалів місцевими робітниками. 


 Португальська королівська бібліотека, Бразилія

Її заснували в 1837-му році португальські іммігранти, а офіційно бібліотека відкрилася в 1887-му. Двоповерхова будівля була першою серед домів Ріо-де-Жанейро, що мала металевий каркас.

Джерело: http://life.pravda.com.ua/travel/2015/11/1/202502/

четвер, 3 грудня 2020 р.

"Михайло і Алла Герець: з Україною в серці"

Сьогодні, 3 грудня 2020 року у стінах нашої книгозбірні відбувся захід, який має назву: «Михайло і Алла Герець: з Україною в серці». Фонд нашої бібліотеки вкотре поповнився ще однією колекцією від подружжя Михайла і Алли Герців із Сполучених Штатів Америки. 

Ведучою заходу була директор нашої книгозбірні, Заслужений працівник культури України – Стасюк Людмила Антонівна, пролунали поезії Наталії Лівіцької Холодної «Моїй дорогій, улюбленій учениці Аллі легкій на добрий спомин» - українською мовою, та вірш Софії Герець – Гайди, онуки Гереців, написаний 15 березня 2014 року, присвячений подіям на майдані, у виконанні Лавренюк Марії, провідного бібліотекаря відділу документів іноземними мовами.

   Михайло Іванович Герець (1925) виданий  діяч української діаспори у США, член  уряду Української Народної Республіки в екзилі. Народився 4 грудня 1925 року в селі Люб'язь Любешівського району Волинської області. В сім'ї було семеро дітей.

   Закінчив півторамісячні вчительські курси у Любешові і вчителював у селах Хоцунь, Шлапань, Кримно. Долучився до УПА, став її членом. У відділі сотенного Мазепи був секретарем господарчої частини, який у 1944 році фактично перестав діяти і всі були вивезені на роботу до Німеччини як «остарбайтери». Михайло працював токарем. Після закінчення війни, побоюючись репресій, вирішив в Україну не повертатись. У таборі «для переміщених осіб» успішно закінчив українську гімназію. Наприкінці 1949 року виїхав у США. Працював на збиранні помаранчів, робітником. Продовжив навчання. Через п'ять років здобув ступінь інженера-будівельника, а у 1962 році — кандидата наук з будівництва. Брав участь у проектуванні будинків, мостів, в містах Албани, Нью-Йорку, по всьому штату.

   Був членом, згодом очолив крайовий провід академічного товариства «Зарево», відновив своє членство у скаутській організації «Пласт» і понад двадцять років очолював пластову станицю округи.

   Очолював Дослідну фундацію імені Олега Ольжича в США. За десять років вона надала Україні поміч у сумі 460 тисяч доларів, у вигляді стипендій студентам, кандидатам наук, фінансування видання наукових праць, літературних творів. При співпраці з іншими заснував організацію «Американці за демократію в Україні».

   «У світ широкий з Україною в серці» – це захоплива історія жит­тя Михайла Гереця, непересічного українця, що пережив радянську й німецьку окупацію, побував у лавах УПА, разом з родиною був вивезений до Німеччини як остарбайтер, пережив бомбардування Дрездена, закінчив гімназію у таборах ДІ-Пі... і зрештою — опинився за океаном, здобув вищу освіту на теренах США й реалізував себе як успішний і високопрофесійний фахівець-інженер.

   Це особиста історія людини та її роду. І водночас ця книжка – про Україну, культуру якої Михайло Герець й сьогодні підтримує і розвиває. Серед його досягнень – запровадження у 1970–1980-х рр. курсів з української мови та культури для навчальних закладів штату Нью-Йорк, зокрема – включення до університетських програм з прав людини окремого розділу, присвяченого трагедії Голодомору 1932–1933 рр. Михайло Герець відомий також своєю меценатською діяльністю: багаторічною підтримкою українського книговидання та преси, участю у відродженні Михайлівського Золотоверхого собору в Києві і поверненні з Росії його фресок, а в останні роки – перерахуванням коштів на підтримку воїнів АТО.

   До книжки увійшли спогади, листування з іншими громадськими діячами, публікації у пресі, історичні розвідки, а також – фотографії із сімейного архіву Гереців. В окремому розділі представлено матеріали Алли Легкої-Герець, дружини автора, що демонструють її особистий внесок у викриття злочинів радянського режиму й розвиток україн­ської культури пам'яті за кордоном. Залучено тексти українською та англійською мовами.

   Автором передмови до книги "Михайло Герець – побратим мій далекий" є народний депутат України 1-го скликання, письменник, журналіст, почесний громадянин Волині та Луцька Андрій Іванович Бондарчук.



 

четвер, 26 листопада 2020 р.

Тематичний урок до Дня Подяки на платформі "Zoom" в інформаційному центрі "Вікно в Америку"

 


   26 листопада, 2020 року наші маленькі відвідувачі вкотре зібрались онлайн, в інформаційному центрі «Вікно в Америку», щоб дізнатися більше про День Подяки, свято, яке традиційно святкується в США.

    

На онлайн-занятті ми переглянули презентацію “Thanksgiving Day in the United States”, ознайомилися з концепцією свята, а саме з його традиціями, звичаями, вивчили “thanksgiving vocabulary”,  пограли багато веселих ігор, та просто привітали один одного з цим чудовим святом та побажали здоров’я, щастя, терпіння, домашнього затишку та натхнення!

   Отже З Днем Подяки!!!!

Happy Thanksgiving Day!!!



середа, 25 листопада 2020 р.

Happy Thanksgiving Day!




Цікаві факти про День Подяки!

*Четвертий четвер листопада. У США День Подяки відзначається щороку в четвертий четвер листопада. Цього року він припадає на четвер, 26 листопада.

*Президент Авраам Лінкольн був першим президентом США, який офіційно оголосив фестиваль останнім четвергом листопада.

*Дата була встановлена ​​президентом Франкліном Рузвельтом у 1939 році та затверджена Конгресом у 1941 році.

*Міжнародне святкування. День Подяки також відзначається в Канаді , Гренаді, Філіппінах, Сент-Люсії, Ліберії та Нідерландах.

*Канадці святкують День Подяки у другий понеділок жовтня .

*Чорна п `ятниця. П’ятниця після Дня Подяки розпочинає Різдвяний сезон покупок рекламними розпродажами.

вівторок, 24 листопада 2020 р.

понеділок, 16 листопада 2020 р.

Безкоштовні онлайн-курси (MOOCs)

https://www.britishcouncil.org.ua/english/mooc

Долучайтеся до безкоштовних  онлайн-курсів (MООС), щоб покращити свою англійську, поліпшити свої знання з цілого ряду різних предметів і спілкуватися з студентами з усього світу. Дізнайтеся, що таке MООС і як вони працюють, та зареєструйтеся на майбутні курси.

Відкритий онлайн курс (Mooc) це безкоштовний курс, який забезпечує навчання з різних предметів і відкритий для всіх, хто має доступ до комп'ютера та Інтернету. Його мета  - об'єднати студентів між собою та з викладачами.


субота, 7 листопада 2020 р.

English Kids Club at Window on America in Lutsk!!!!! Дитячий клуб з англійської мови для наймолодших!!!

 

 

  Вивчення англійської мови в інформаційному центрі «Вікно в Америку» - це прекрасна можливість для дітей розширити своє уявлення про світ, навчитися говорити, читати, писати, слухати і думати англійською. Саме в нас відбувається вивчення англійської мови через прищеплення любові та інтересу до мови, її культури. Діти охоче вивчають нові теми, граматику, збагачують свій словниковий запас, що є прекрасним тренуванням для їх мозку, сприятливо впливає на їх розвиток, пам’ять, уяву, увагу, мислення!


   І взагалі діти, які вивчають іноземні мови завжди мають гарну пам’ять, вміння зосередитися на своїй думці, більш уважні, терплячі, кмітливіші! А в інформаційному центрі «Вікно в Америку» ви завжди матимете гарну можливість занурити своїх дітей у спілкування англійською, а сучасні технології і оснащення центру дозволяють це все зробити легко, і в ігровій формі!!!




 

 




вівторок, 3 листопада 2020 р.

Підземна бібліотека Underground Library у США.

 

Суть проекту Underground Library полягає в розміщенні у вагонах метрополітену в Нью-Йорку віртуальних стелажів з книгами. На обкладинках цих видань зображені QR-коди, перейшовши за якими користувач смартфона може завантажити на свій мобільний телефон перші десять сторінок обраної книги. У разі, якщо йому сподобається цей твір, він може сходити в бібліотеку і взяти його повний паперовий варіант.

 

Список бібліотек, де можна знайти це видання, прикріплюється до завантаженого промо-файлу. Проект Underground Library стартував в Нью-Йорку під патронатом міської Публічної Бібліотеки, але швидко поширився і в інших великих містах США.


неділя, 1 листопада 2020 р.

Дух Хелловіну в інформаційному центрі "Вікно в Америку"

                                

 Сьогодні в інформаційному центрі "Вікно в Америку теж панував настрій Хелловіну. Діти ознайомилися з історією свята, його символами та традиціями, і цього разу в нас була можливість пограти в жахливі ігри, такі як "Mummy", "Halloween Bingo", "Who am I",  вивчити "halloween vocabulary", поспівати жахливих пісень, поробити крафти, та порозв'язувати кросворди. І все це англійською мовою!!!



 Інформаційний центр «Вікно в Америку» в місті Луцьку пропонує максимально результативні, веселі, цікаві та креативні заняття для дітей англійською мовою!!!

   Наша мета це знайти, як – умога більше підходящих методик і підходів для дітей, щоб вивчити і полюбити англійську мову, по-іншому, по-новому! А ресурси центу, які вдало розроблені для юних читачів і роблять наші заняття цікавими, веселими, глибокими, памятними, ігровими і допомагають дітям не просто вивчити англійську мову, а навчитись думати і говорити нею!

   Тому не зволікайте, і приєднуйтесь до нас!

понеділок, 26 жовтня 2020 р.

The history of Halloween - how it all started

     

Halloween began as the festival of Samhain. It was part of the ancient Celtic religion in Britain and other parts of Europe.

     At the end of summer, the Celts thought the barrier between our world and the world of ghosts and spirits got really thin.This meant weird creatures with strange powers could wander about on Earth.The Celts had a big party. It was all about scaring away the ghosts and spirits.

    Later, with the Christian religion, the day became known as All Hallows' Eve - the day before All Saints' Day on 1 November.

     America picks up the pace.It's in America that Halloween has really taken off.Irish immigrants to the United States raised the popularity of Halloween during the 19th century.

    During the 20th century it became more and more popular, with traditions like pumpkin carving and trick or treating becoming part of TV shows, books and movies

Різдвяний парад книг

Р іздво –   чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим,   і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків ...