четвер, 30 квітня 2020 р.

Онлайн екскурсія : Лувр- Париж, Франція


Минулого року Лувр відвідали понад десять мільйонів осіб, що міцно утримує його в статус найбільш відвідуваного художнього музею світу. 
Колекції Лувру покривають величезні географічні і часові простори: від західної Європи до Ірану через Грецію, Єгипет і Близький Схід; з античності до 1848 року. Експозиції Лувру включають в себе кращі твори мистецтва до середини дев'ятнадцятого століття, а також експонати стародавніх цивілізацій. 



Офіційний сайт Лувру пропонує дві віртуальні екскурсії, вони дозволяють познайомитися з експонатами Стародавнього Єгипту і досліджувати історію будівлі з 12-го століття до наших днів. 
Подивитися екскурсію можна тут

четвер, 23 квітня 2020 р.

Іоанн-Павло ІІ : йому вірили навіть ті, хто не мав віри...

2020 рік в Польщі оголошено Роком Святого Іоанна Павла II, Папи Римського, який займає особливе місце в історії Польщі та Європи. 18 травня 2020 року виповнюється 100 років від дня народження цієї видатної особистості світового масштабу.
            За двадцять століть, протягом яких існує Престол святого Петра, лише четверо з 264 римських пап, які посідали його, удостоїлися імені Великого. Лев I жив у V столітті, Григорій I у V-VI, Миколай – у IX ст. І лише через тисячоліття з’явився ще один Великий Папа – наш сучасник Іван Павло II. Він був римським понтифіком у 1978-2005 роках.
   Іоанн-Павло ІІ ввійшов в історію працею, служінням, вірою і навчанням. Він зробив надзвичайно багато не лише для церкви, а й для всього світу, щоб він став обителлю миру, а не юдоллю сліз.
   Кароль Войтила – був не лише главою величезної церкви – «намісником апостола Петра» на землі, а й також філософом, мислителем, автором кількох книг, присвячених не тільки церкві, а й актуальним проблемам нашого часу.  Папа одна з найвпливовіших постатей XX століття. Його канонізували у рекордний час – лише за дев’ять років після смерті. 27 квітня 2014 року Іоанна-Павла II проголошено святим на площі Святого Петра у Ватикані. 
Усі, хто знали цю непересічну постать, відзначали його простоту, людяність, доступність і гарне почуття гумору, характеризували його як людину, яка вміла слухати, любила молодь.
   Життя Кароля Юзефа Войтили (18.05.1920 – 02.04.2005) – це не лише величезна сукупність фактів, вчинків, засвоєних ним ідей, прочитаних й написаним ним самим книг, його діянь, закликів, виступів, проповідей, візитів у 118 країн світу. Його життя невіддільне від його світогляду, його переконань. Переконань гуманіста, християнина, Громадянина Світу.
Година історичного портрету " Окраса святого Престолу", присвячена цій непересічній особистості, відбудеться 19 травня онлайн.

Екскурсія онлайн : Музей воскових фігур мадам Тюссо у Лондоні


Музей мадам Тюссо в Лондоні
Мистецтво, яке більш ніж 200 років продовжує збирати все більше шанувальників. Класика, яка не залишається в минулому. Величезна праця, якою захоплюються по всій земній кулі. І все це завдяки одній тендітній жінці – доньці економки, яка талантом пробила собі шлях до королівського Версалю. Музей мадам Тюссо в Лондоні відкриє вам багато цікавого про свою творчиню і її непросту долю.
Воскова фігура малам Тюссо


















Воскові фігури музею мадам Тюссо в Лондоні – це не тільки історичні та відомі особистості. На даний момент музей відображає все, що відбувається у світі. З воску створені образи багатьох відомих акторів, музикантів, учених, політиків, співаків, громадських діячів і т. д. 

Галерея воскових фігур мадам Тюссо постійно поповнюється новими експонатами. В середньому на виготовлення однієї фігури йде 4 місяці і близько 300 тисяч фунтів. Зараз Музей воскових фігур в Лондоні налічує 11 зон.



5 цікавих фактів про Музей мадам Тюссо в Лондоні

1. Мати Тереза відмовилась від фігури в музеї

Ще за життя матері Терези музей хотів відтворити її в воску, але жінка відмовилася від цього. Мати Тереза була переконана, що її благодійні справи набагато важливіші, ніж зовнішній вигляд. Так вона стала єдиною людиною в історії Музею воскових фігур мадам Тюссо, яка відмовилася від такого вшанування.

2. Напад на Гітлера

У 2008 році на відкритті берлінського філіалу музею один з відвідувачів накинувся на скульптуру нацистського диктатора і зніс її голову. Пізніше він пояснив це своїм негативним ставленням до того, щоб фігура Гітлера стала туристичною пам’яткою.

3. Шерлок Холмс, створений в музеї на Бейкер-стріт

Той факт, що герой детективів Артура Конан-Дойля жив на вулиці, де знаходиться Музей воскових фігур мадам Тюссо, абсолютно не випадковий. Автор, будучи дитиною, відвідував це місце і був по-справжньому захоплений ним. Саме тому домом для свого всесвітньо відомого персонажа Конан-Дойль вибрав загадкову Бейкер-стріт.
Воскова фігура Шерлока Холмса


4. Музей воскових фігур мадам Тюссо в Лондоні почався з посмертних масок

Марі Тюссо створювала фігури найвідоміших французьких письменників, акторів і навіть представників королівської династії. Як же жорстоко повернулась доля, коли більшість з них за підтримку монархії були засуджені до смерті. А сама Тюссо створювала посмертні маски для культурної і політичної еліти держави, яку раніше уособлювала в скульптурах.

5. Стилісти і візажисти для воскових фігур

Працівники Музею воскових фігур мадам Тюссо в Лондоні постійно стежать за станом фігур. Для догляду за ними наймають стилістів і візажистів. Вони регулярно підправляють їх зовнішній вигляд: миють волосся, роблять макіяж і зачіску.


Подивитися екскурсію можна тут 

четвер, 16 квітня 2020 р.

White House museum

Найпопулярніше місце за відвідуваністю у Вашингтоні і одне з найбільш відомих в США. Будинок, де живуть і працюють американські президенти. Протягом понад 200 років Білий дім - це єдина приватна резиденція глави держави, яка відкрита для публіки безкоштовно. Google дає шанс віртуально погуляти безліччю кімнат Білого дому, а також подивитися баскетбольний майданчик, тенісний корт, галявину для гольфу, басейн, і деякі інші частини будинку. Подивитися екскурсію можна тут

Джерело : УНІАН.

понеділок, 13 квітня 2020 р.

Даніель Дефо: письменник, журналіст, авантюрист.

Цього року виповнюється 360 років  від дня народження  Даніеля Дефо – відомого англійського письменника, публіциста,  відомого широкому загалу як автор роману «Робінзон Крузо». До речі, цей твір ґрунтується на реальних подіях. Прототипом головного героя був шотландський моряк, який після сварки з капітаном корабля, висадився на одному з тихоокеанських островів. Прожив там самітником чотири роки, аж поки його не підібрало якесь судно. Цікаво, що роман мав продовження, де головний герой подорожував Московією і Китаєм.
Даніель Дефо народився 1660 року в сімї успішного торговця.  При народженні отримав імя Даніель Фо. Але соромився свого походження простолюдина та істинного прізвища, тому змінив його на Дефо, проголосивши себе дворянином. У дитинстві майбутній письменник отримав церковну освіту, навіть збирався стати священнослужителем, але не склалося…
Даніеля Дефо вважають засновником і популяризатором англійського роману. За своє життя написав близько 500 книг, нарисів і статей. Є родоначальником економічної журналістики. Під псевдонімом Чарльз Джонс видав книгу про історію піратства. До речі, за своє літературне життя використав біля 198 псевдонімів.
Перше видання роману "Робінзон Крузо"
Цікаво, що на обкладинці першого видання «Робінзона Крузо» не було імені автора: боявся, що його слава публіциста може зашкодити успіху книги. Хоча успіх книги був приголомшливим. На момент написання роману авторові було 59 років.
Були притаманні цій людині і авантюрні риси. Даніель Дефо вважається  засновником англійської розвідки (був керівником розвідслужб). Займався бізнесом, щоправда не зовсім вдало: був власником панчішного виробництва, цегельно-черепичного заводу. Про свою невдалу бізнес-діяльність писав: «Тринадцять разів ставав багатим і знову розорявся». Втікаючи від кредиторів на схилі літ, покинув дружину і восьмеро дітей і помер у Лондоні в злиднях.
У фонді відділу  документів іноземними мовами всесвітньовідомий роман Даніеля Дефо «Робінзон Крузо» є англійською та польською мовами . По закінченні карантину, наші шановні користувачі матимуть змогу насолодитися читанням про пригоди головного героя, взявши у нас книгу.

“Чайна дискусія” в ІЦ «Вікно в Америку

  Сьогодні працівники Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки радо зустрічали студентів і провели разом з н...