четвер, 1 грудня 2022 р.

Джозеф Конрад. Подорож у стихію моря

 


Є письменники, котрі можуть вибудовувати чудесну ілюзію, що кріпить серце і розум, є й


такі, що цю ілюзію розбивають. Джозеф Конрад належав до отих, других. Слава йшла до нього довго, химерними стежками. Іноді навіть здавалося, що ця людина має надто мало шансів для повноцінного визнання.

Джозеф Конрад – людина протиріччя: поляк за походженням, але британський письменник, який вивчив англійську у двадцятирічному віці й оволодів нею настільки добре, що у нього навчалися ті, для кого мова була рідною. Тонкий письменник, який завжди свідомо дистанціювався від літературних тенденцій свого часу, але при тому змінив обличчя англійської літератури. Польський шляхтич у шістнадцятирічному віці виїхав до Марселя, щоб стати моряком. І навіть попри те, що дослужився від матроса до капітана торговельного корабля, серед моряків був завжди чужим, хоча й краще за інших відчував морську стихію.

3 грудня виповнилося 165 років від дня народження Джозефа Конрада, відомого англійського письменника польського походження. З нагоди ювілею працівники відділу документів іноземними мовами провели літературну годину  «Джозеф Конрад. Співець вірності волі і моря».


Ведучі – працівники відділу документів іноземними мовами:  головний бібліотекар - Олена Пишнюк та провідний бібліотекар - Катерина Веремчук провели присутніх через бурхливі життєві води письменника.










 Ведучим допомагала   Інна Ковальчук – головний бібліотекар відділу з питань  повісті «Межа тиші», проілюстрований однойменним художнім фільмом, знятим польськими кінематографістами, прочитала Баласанян Софія - студентка комунального закладу вищої освіти  Луцький педагогічний коледж.




Цікавим і змістовним був виступ директорки нашої книгозбірні, члена Національної спілки письменників України – Наталії Граніч.

Та час вніс свої корективи: імпреза через повітряну тривогу, задля безпеки присутніх, відбулася у сховищі нашої бібліотеки. Наша нація незнищенна, якщо навіть попри загрозу ракетного удару, у нашій книгозбірні проходять цікаві імпрези.

субота, 26 листопада 2022 р.

Запалімо свічу пам'яті!


     Щороку, в останню суботу листопада, ми на своїх вікнах запалюємо свічу, аби згадати у тихій молитві наших земляків, які загинули під час страшних голодоморів.

середа, 2 листопада 2022 р.

Спілкування за чашкою чаю у ІЦ "Вікно в Америку"

 





Сьогодні у невимушеній обстановці, за чашкою чаю, керівник ІЦ "Вікно в Америку" Олена Пишнюк поспілкувалася англійською мовою з шкільною молоддю про творчість Джоан Роулінг, екранізацію її бестселлера"Гаррі Поттер" та творчістю інших британських та американських письменників. Сподіваємося, що старшокласники провели свій день цікаво і з користю. Канікули у бібліотеці це круто і пізнавально!!! 

субота, 29 жовтня 2022 р.

Урок сучасної української літератури у центрі «Вікно в Америку»


    Сьогодні у центрі «Вікно в Америку» зібралася група учнів ліцею 1, щоб провести чудовий суботній день у бібліотеці. У них був урок сучасної української літератури.


    Україна має унікальну та видатну літературну традицію. Андрухович, Жадан, Дашвар, Забужко та інші автори – вже живі легенди. Урок пройшов на славу, присутні відкривали для себе українську літературу, обговорювали різні сюжети англійською мовою. 


 Уміння добре спілкуватися та вести продуктивні бесіди є ключовим успіхом для наших читачів!

 

Щосуботи інформаційний центр «Вікно в Америку» у Луцьку приймає групи студентів і підтримує їхнє бажання до навчання.

 

Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки й сьогодні виконує надзвичайно практичну роль: як місце для навчання, проведення вільного часу з користю та доступу до численних цифрових та друкованих ресурсів.


Щосуботи інформаційний центр «Вікно в Америку» у Луцьку приймає групи студентів і підтримує їхнє бажання до навчання.


Зустрічі показують, що студенти бачать бібліотеку як невід’ємну частину свого університетського досвіду та бачать, що ця роль буде продовжуватися у майбутньому.



Ми раді, що наші відвідувачі повідомляють, що бібліотека є улюбленим місцем як для індивідуальних, так і для групових занять.

понеділок, 17 жовтня 2022 р.

Запрошуємо до спілкування

Щосуботи на платформі  Zoom відбувається онлайн-клуб  англійської мови з Семом Абрамсом.

    Маєте бажання поспілкуватися англійською мовою? Чи обмінятися думками та досвідом з людьми з різних куточків світу? Будь ласка, приєднуйтеся, спілкуйтеся, задавайте питання, отримуйте відповіді!

субота, 8 жовтня 2022 р.

Волинська наукова бібліотека імені Олени Пчілки пропонує гарно провести вихідні!

Бібліотека – чудове місце для дітей і дорослих.


Коли ви востаннє відвідували бібліотеку? Якщо ви дорослий, можливо, минуло багато часу з тих пір, як ви брали книги на абонемент або використовували бібліотечний комп’ютер для дослідження. Однак у бібліотеці є стільки всього, про що ви можете навіть не знати.


Цього суботнього ранку бібліотека прийняла дві групи відвідувачів! Глядачі отримали насолоду від часу, проведеного в стінах книгозбірні, дізналися про багато послуг, таких як видача книг, компакт-дисків та доступ до Інтернету та багато іншого!





Якщо ви хочете відчути затишок у місці, де є багато цікавої інформації, ласкаво просимо до Волинської наукової бібліотеки імені Олени Пчілки!

середа, 5 жовтня 2022 р.

Серія уроків АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ у Волинської наукової бібліотеки!

 

Центр «Вікно в Америку» в Луцьку готовий підтримати всі ваші потреби у вивченні мови. За допомогою наших ресу
рсів студенти можуть вивчати англійську мову, покращуючи свою вимову, читання та письмо.

Сьогодні група студентів Волинського національного університету провела урок англійської мови в стінах книгозбірні.

Ласкаво просимо до користування бібліотекою в її різноманітних формах!

вівторок, 20 вересня 2022 р.

Ресурси книгозбірні для студентської молоді


Сьогодні в ІЦ «Вікно в Америку» вдосконалювали свої знання з англійської мови  студенти ВНУ ім. Лесі Українки. Завдяки відкритому  доступу до великої кількості різноманітних ресурсів, наявних в «Американському центрі», заняття пройшли цікаво й змістовно. Студенти мали змогу  значно розширити своє спілкування англійською мовою та збільшити словниковий запас.

Працівники нашої книгозбірні завжди раді допомогти молоді вдосконалити свої знання англійської мови.


понеділок, 19 вересня 2022 р.

Вивчайте бібліотечні ресурси!


Сьогодні студенти - майбутні філологи Волинського національного університету ім. Лесі Українки відвідали ІЦ «Вікно в Америку» та ознайомилися з ресурсами американського центру. Зокрема, книгами, аудіо книгами, іграми, DVD, електронними пристроями для читання, тощо.

Олена Пишнюк - керівник центру, головний бібліотекар відділу документів іноземними мовами, провела коротеньку екскурсію, під час якої ознайомила студентів з роботою центру, та цікавими заходами, які проходять у його стінах.  Згодом, студенти мали змогу самі, біля книжкових полиць, ознайомитися з книжковим фондом центру. 




 


середа, 14 вересня 2022 р.

Змістовне дозвілля юних користувачів

 


Сьогодні, в ІЦ «Вікно в Америку», юні користувачі нашої книгозбірні бавилися у настільні ігри, які  є  хорошим допоміжним засобом для вивчення  англійської мови, адже правила і самі картки надруковані англійською мовою.

Власне, «ігрові турніри», в американському центрі проходять дуже часто, в основному,   їх влаштовують  дорослі користувачі. Приємно, що діти також мають бажання цікаво і змістовно провести своє дозвілля.

середа, 30 березня 2022 р.

Заняття з йоги та казкотерапія у бібліотеці






У такий непростий час для нашоі держави, діти особливо потребють підтримки від дорослих. У нашій книгозбірні проходять ресурсні заняття та оздоровча гімнастика для дітей 6-11 років, а також заняття з йоги та казкотерапія.


середа, 23 березня 2022 р.

Бібліотека сьогодні

 

    Навчання - джерело не тільки знань.Це основа формування мислення, світогляду кожної дитини. Це міцне підгрунтя для її розвитку та подальшої адаптації в соціумі. Особливо це стосуються сьогодення.

    Вчора в ІЦ "Вікно в Америку" завітали на навчання діти віком 5-13 років, які займалися рухливими вправами, розвивали творче мислення, малювали та врешті решт переключилися і налаштувалися на навчальний процес. 



    Навчання проводили професіонали своєї справи:


Оксана Словік - вчителька початкових класів, психологиня
Марта Волощук та Тарас Цибух - інструктори з йоги.






    Дітям вдалося переключитися та зануритися в процес навчання. Ви робите важливу справу!




середа, 23 лютого 2022 р.

Екскурсія студентів ЛНТУ ТФК у відділ документів іноземними мовами

 


   

   Сьогодні , 23 лютого у відділ документів іноземними мовами ВДОУНБ імені Олени Пчілки завітали студенти Луцького Національного Технічного Університету, які навчаються на факультеті «Технології легкої промисловості та менеджменту». Працівники відділу надали всю необхідну інформацію про літературу, яка запитується та знаходиться у відділі та розповіли про те, що переважна більшість літератури представлена англійською мовою, без якої зараз аж ніяк не обійтися, тому, що вона є затребуваною у всіх сферах сьогоднішнього життя.

   

   

   Фонд художньої літератури з англійської мови у нашому відділі представлений як в оригінальній так і в адаптованій формі. Адаптована література в нас здебільшого згрупована по рівнях та запитується дуже часто серед учнів та студентів I-II курсів. Це рівні beginner, elementary, pre-intermediate, intermediate, upper intermediate, advanced. Отже саме в нас можете обирати зручний для себе рівень вивчення та вже починати читати художню адаптовану літературу англійською мовою. 


   

   Ще крім адаптованої літератури є художня література представлена мовою оригіналу. В цьому випадку ми пропонуємо нашим користувачам переглянути літературу американських та англійських класиків мовою оригіналу, таких як  J.Austean, Ch. Bronte, Ch.Dickens, A.C. Doyle, J. Galsworthy, E.Hemingway, S.Maugham, etc. Ця література користується великим інтересом серед студентів, які навчаються на факультеті романо – германської філології ВДУімЛУ. Для полегшеного сприйняття тексту в оригіналі ми запропонували студентам звернути свою увагу на двомовні книжки англійською мовою, які також є у нашому відділі. Це так звані Billingual books (двомовні книжки).

       Особливою є колекція книг The Millennium library, яку нам подарувала Британська Рада. Відділ отримав 250 томів світової художньої класики англійською мовою, що користується у читачів великим інтересом.

   

   Ласкаво запрошуємо усіх бажаючих, хто любить вивчати та поглиблювати свої знання з іноземних мов  у відділ документів іноземними мовами ВДОУНБ імені Олени Пчілки!



понеділок, 7 лютого 2022 р.

Віртуальна книжкова виставка: «Великою була його слава…(Г.К.Честертон)

 

    Пропонуємо Вам переглянути віртуальну книжкову виставку: «Великою була його слава…(Г.К.Честертон). 7лютого – 210 р. від дня народження Чарльза Діккенса, англійського письменника.

Приємного перегляду!



неділя, 6 лютого 2022 р.

Тадеуш Костюшко - герой польського та американського народів

       

   Сьогодні у відділі читальних залів ВДОУНБ ім.Олени Пчілки відбувся захід «Тадеуш Костюшко – герой польського і американського народів» з нагоди 276 річниці від дня народження  польського Прометея, якого шанують у багатьох кінцях світу, адже він уособлював славну історію нації та її невгамовний дух. Доброю традицією стало в нашій книгозбірні щороку у лютому вшановувати його світлу пам’ять, спільно з товариством польської культури, яке носить його ім’я.

     

   Анджей Тадеуш Бонавентура  Костюшко, також відомий як Тадей Костюшко – польський революціонер,інженер-фортифікатор, військовий і політичний діяч Речі Посполитої і США, учасник війни за незалежність США, керівник польського повстання 1794 року, національний герой Польщі, США, Литви і Білорусії, почесний громадянин Франції. Життя цієї легендарної особистості було сповнене як славними, так і трагічними подіями. Він став свідком жорстокого розподілу своєї Батьківщини між могутніми сусідами, очолив національне визвольне повстання і потерпів поразку. Побував в’язнем Петропавловської фортеці та вигнанцем у Франції і Швейцарії. Та завжди, де б він не знаходився, прихильник ідей свободи Костюшко не переставав домагатися проведення конституційних реформ, відміни кріпосного права та наділення селян землею.

      

Ведуча заходу - М.Лавренюк, провідний бібліотекар відділу документів іноземними мовами розповіла про життєвий шлях Тадеуша Костюшка: від учня піярського колегіуму в Любешові, що знаходиться на Волинських теренах, й до останніх днів його життя в Швейцарії. Також розповідалося про захоплення цією постаттю світового масштабу британськими письменниками, а саме Томасом Макліном у книзі «Британська література у 18 столітті», а Семюель Кольрідж одним із перших написав поему «Коскіуско», де зобразив Костюшка, який гине на полі бою. Цікавим став і той факт, що саме в нашому місті Луцьку, в 1917 році було засновано гімназію ім. Т.Костюшка, яка стала не лише головним навчальним закладом серед польської частини міста, а й певним культурним осередком. Свою долю у справу вшанування пам’яті Тадеуша Костюшка вніс і Волинський краєзнавчий музей, найціннішим експонатом якого є «Патент», оригінальний документ, датований 1794 роком, з особистим підписом Тадеуша Костюшка. На заході також прозвучала поезія польської письменниці Марії Конопніцької про присягу Костюшка на вірність польському народові.

      

  Розповідь було проілюстровано слайдопоказом, який підготувала У. Джаман, провідний бібліотекар відділу міського абонементу. Під час зустрічі, присутні мали змогу подивитися документальний фільм «Kościuszko Polski Bohater. Kościuszko – Człowiek, który wyprzedił swojeczasy».              



 

              

Різдвяний парад книг

Р іздво –   чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим,   і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків ...