четвер, 30 червня 2011 р.

Погруддя Берегині роду Косачів біля головної книгозбірні Волині


День 29 червня цього року у головній книгозбірні Волині видався по-справжньому святковим. Адже було відкрито погруддя видатній українці, письменниці, фольклористці, першій в Україні жінці-журналісту, перекладачеві, матері Лесі Українки - Олені Пчілці (Ользі Петрівні Драгомановій-Косач). Скульптор – М.Обезюк.
Десять років чекали лучани цього дня, адже Олена Пчілка є знаковою постаттю у становленні української нації.    Олесь Гончар ще у 1992 р. писав, що: "Україна у великім боргу перед Оленою Пчілкою. Майже нічого не зроблено для увічнення її пам"яті. Чи є в Києві хоч вулиця її імені? А мав би стояти пам"ятник їй, як образові Української Жінки!"
Слова письменника стали пророчими. Ми, лучани, пишаємося з того, що єдиний памятник в Україні стоїть саме у нашому місті, де письменниця у свій час "заклала камічик української культури". А як працівники Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки, ми радіємо з того, що погруддя височить саме перед нашою книгозбірнею.  Адже Берегиня роду Косачів є й нашою Берегинею! 

середа, 22 червня 2011 р.

Наркотики. Шлях до деградації

20 червня (до Міжнародного дня боротьби зі зловживаннями наркотичними засобами) у відділі документів іноземними мовами було відкрито книжкову виставку «Наркотики. Шлях до деградації». На ній представлено книги та періодику з цієї болючої теми англійською та німецькою мовами.
Назви трьох розділів виставки -  афоризми відомих людей про наркотики.

Перший розділ - «Наркотики – це багатолітнє насолодження смертю» (Франсуа Моріак), розкривають книги з історії наркотиків Адже, як стверджують історичні джерела, у всі часи, починаючи зі світанку цивілізації, люди використовували і мак, і коноплі як снодійний або обезболюючий засіб.
Другий розділ, що має назву «Просто скажи «НІ»!» (Ненсі Рейган) розкривають документи про види наркотиків.
Третій розділ - «СНІД- найгірше, що сталося у ХХ столітті після Гітлера» (Мадонна) інформує користувачів про руйнівну силу наркотиків на організм людини і хвороби, які вони викликають.

вівторок, 14 червня 2011 р.

Провідна зоря Гарієт Бічер Стоу

Книжкову виставку під назвою «Провідна зоря маленької жінки» (до 200-річчя від дня народження Гарієт Бічер Стоу, американської письменниці) мають змогу переглянути цими днями всі бажаючі у відділі документів іноземними мовами Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки.
Письменниця, у своїх творах, зокрема у широковідомому романі «Хатина дядечка Тома»  вела непримиренну боротьбу з рабством.
Зокрема, вона писала: «Ви не знайдете в рабстві, навіть там, де воно обходиться без жорстокості, жодної доброї, жодної хоч трохи привабливої риси. Система рабства страшна не лише укоріненою її основі несправедливістю, зневаженням людських прав, вона страшна своїм розбещуючим впливом на кожного, хто так чи інакше до цієї системи дотичний…»
 Розділи виставки висвітлюють життєвий та творчий шлях письменниці. Окрім того, читачі можуть ознайомитися з різними виданнями її творів, а також з перекладами роману «Хатина дядечка Тома» українською, російською та польською мовами.


четвер, 2 червня 2011 р.



14 червня 2011 року минає 200 років від дня народження американської письменниці Гарієт Бічер Стоу, що була типовою представницею давнього пуританського роду. Широкому загалу вона відома як автор роману «Хатина дядечка Тома», який став найпопулярнішою американською книгою у ХІХ столітті і був перекладений двадцятьма мовами світу. Книга отримала схвальні відгуки сучасників – письменників зі світовим іменем – Жорж Санд, Генріха Гейне, Івана Тургенєва та ін.
Пристрасний заклик покінчити з рабством, що проіснувало у США понад 200 років є основним лейтмотивом роману, який розпалив гострі дебати у американському суспільстві того часу. Через десять років ці дебати закінчилися громадянською війною між рабовласницьким Півднем і Північчю. Широковідомими є слова американського Президента Лінкольна, звернуті до письменниці: «Ви - маленька жінка, що розпочала велику війну».
Саме про це йшлося у літературному вечорі «Провідна зоря Гарієт Бічер Стоу», який відбувся 2 червня 2011 року у Волинській ДОУНБ ім.. Олени Пчілки.
Ведучі заходу – працівники відділу документів іноземними мовами Ю.Козак та К.Коноплицька разом з вчителями англійської мови шкіл області та учнями Волинського технікуму Національного університету харчових технологій здійснили подорож у  часи рабовласницької  Америки ХІХ ст. Допоміг їм у цьому відеоряд та показ уривків з фільму «Хатина дядечка Тома», знятого  1987 року американськими кінематографістами, дубльованого російською мовою .
 

“Чайна дискусія” в ІЦ «Вікно в Америку

  Сьогодні працівники Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки радо зустрічали студентів і провели разом з н...