вівторок, 27 вересня 2011 р.

Майбутнє бібліотеки у руках молодих



21 вересня в ОУНБ ім. Олени Пчілки відбувся форум молодих бібліотекарів. У     ньому взяли участь молоді бібліотекарі області, м. Луцька та нашої книгозбірні.
Присутні поділилися своєю моделлю бібліотеки майбутнього. У рамках форуму головний бібліотекар науково-методичного відділу О.Кушнерик провела презентацію за допомогою слайдопоказу  «Бібілотечна професія: міфи та реальність».
Відділ документів іноземними мовами представляла Катерина Веремчук, яка спільно з Ольгою Синицею – бібліотекарем науково-методичного відділу, була ведучою форуму.

четвер, 15 вересня 2011 р.

 
15 вересня, у рамках передачі «Мова калинова», волинським телебаченням було відзнято сюжет про переклади творів українських письменників іноземними мовами, що містяться у відділі документів іноземними мовами Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки.
 Завідувач О.Кириченко розповіла журналістам про переклади творів Т.Шевченка (зокрема поему «Кавказ» перекладено 19 мовами світу), що є у фонді відділу, окрім того, про переклади творів І,Франка, Лесі Українки, М.Коцюбинського, С.Руданського, П.Тичини, та інших класиків української літератури.
Журналістів зацікавила інформація про Олену Пчілку та Лесю Українку як перекладачів.
 Було також процитовано відомі уривки з творів «Руслан і Людмила» та «Євгеній Онєгін» російського письменника О.Пушкіна російською та українською мовами.                                                                                                                          

середа, 14 вересня 2011 р.

Ювілей ІЦ "Вікно в Америку"





14 вересня 2006 року в Волинській ДОУНБ ім. Олени Пчілки, при відділі документів іноземними мовами, за сприяння Посольства США в Україні було урочисто відкрито ІЦ «Вікно в Америку». На відкритті були присутні прес-аташе Посольства США в Україні Джордж Саліван, директор центру інформаційних ресурсів Валентина Пашкова академік Микола Жулинський та інші високоповажні особи, що були причетні  до створення та втілення цього проекту. Відтоді минуло вже 5 років.
12 вересня 2011 року ІЦ «Вікно в Америку» святкував свій перший маленький ювілей. На якому виступили викладач ВНУ ім. Лесі Українки Світлана Горбач, волонтер Корпусу Миру, Меліса Крут, координатор центру у 2007-2010рр. Олена Пишнюк, студенти, активні учасники клубу спілкування, директор книгозбірні Людмила Стасюк.
На святі йшлося про те, що центр за ці роки у головній книгозбірні Волині став справжнім куточком США. Адже інформаційний центр – це хороша можливість удосконалювати англійську мову, набувати досвіду в спілкуванні, дізнаватися про історію, культуру США, та й, власне, поєднувати цікаве з корисним.
Усі присутні ознайомилися з роботою центру, цікавим масовими заходами, що проводяться на його базі: вечори, екскурсії, перегляди фільмів, тощо. Присутні гості-викладачі шкіл області, зацікавлено слухали та спостерігали за слайдорядом та відеопоказом різдвяних колядок у ІЦ.
Ведучими були: координатор ІЦ «Вікно в Америку» Юлія Козак та завідувач відділу документів іноземними мовами – Ольга Кириченко.
По закінченні урочистої частини, директор книгозбірні Людмила Стасюк та координатори ІЦ «Вікно в Америку» Олена Пишнюк та Юлія Козак загасили свічку з цифрою 5, що була на святковому торті. Усі бажаючі з задоволенням його скуштували.

середа, 7 вересня 2011 р.

Станіслав Лем -людина планетарного масштабу




«Людина планетарного масштабу», - має назву книжкова виставка, присвячена 90-й річниці від дня народження Станіслава Лема, польського письменника.
Народився він у Львові 12 вересня 1921 року. Там минули дитячі  та юнацькі роки, про які він згодом описав у книзі «Високий замок».
У 1939 році закінчив гімназію, навчався у Кракові на медичному факультеті Ягеллонського університету.
  Друкувати свої твори почав ще юнаком після не дуже вдалого дебюту реалістичної прози, спробував себе у галузі фантастики. 1951 року вийшла у світ його книга «Астронавти». Шалений успіх додав снаги, і письменник майже щороку видруковував нову книгу. Це – «Сезам» (1954р.), «Магелланова хмара» (1955), «Зоряні щоденники» (1957), та інші.
У 70-х роках письменника було удостоєно почесного членства а американській організації письменників-фантастів SFWA, з якої згодом його було виключено за критику американської науково-фантастичної літератури.
Хоча, власне письменником-фантастом він себе не вважав, говорив, що він радше письменник-футоролог.
Виставка «Людина планетарного масштабу», що відкрилася 8 вересня у відділі документів іноземними мовами Волинської ДОУНБ ім.. Олени Пчілки, складається з 2-х розділів.
1-й розділ має назву «Народжений у місті Лева». Тут користувачі можуть знайти цікаву інформацію про життєвий і творчий шлях письменника.
Твори письменника та переклади українською мовою його романів «Соляріс» та «Кіберіада» читачі знайдуть на полиці 2 розділу, що має назву «Подорож у світ фантазії»

“Чайна дискусія” в ІЦ «Вікно в Америку

  Сьогодні працівники Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки радо зустрічали студентів і провели разом з н...