вівторок, 20 листопада 2012 р.

Бруно Шульц. Обірване життя на піку слави


Саме під такою назвою 19 листопада у відділі документів іноземними мовами відбувся вечір літературного портрету Бруно Шульца, письменника і художника, все життя якого пройшло у містечку Дрогобич на Львівщині, що розташоване на перехресті кількох культур. Зростав у багатомовному середовищі: вдома – польська й німецька, на вулиці – українська й ідиш. Роки навчання пройшли у Дрогобицькій реальній гімназії,(де згодом і працював) потім у Львівській політехніці на архітектурному факультеті.
Під час другої світової війни, аби вижити, вимушений був розписувати фресками будинок шефа гестапо Фелікса Ландау. Весь час перебував у страху за своє життя. У той день (19 листопада), коли наважився втікати, загинув не далеко від дому від рук есесівця. Навряд чи хто міг би пояснити у чому саме феномен цього мистця, але всі, хто так чи інакше цікавиться його творчістю стверджують, що він є особистістю феноменальною.
Його називають українським Кафкою. Твори Шульца перекладено на десятки мов світу, в т.ч.  -  японською, корейською, гебрейською. У польських школах складають державний іспит з його творчості, у США засновано премію ім. Бруно Шульца для молодих іноземних авторів, Каннський фестиваль високої нагороди за фільм, знятий польськими кінематографістами (режисер Войцех Хас) за повістю "Санаторій під клепсидрою".

 Фрагмент фільму "Санаторій під клепсидрою" мали змогу подивитися усі присутні на літературній годині. Зокрема, Кшиштоф Васілєвскій – віцеконсул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку, Ніна Поремська – голова товариства Польської культури ім. Тадеуша Костюшка, Ядвіга Демчук – викладач польської мови. Цікавим та змістовним був виступ директора нашої книгозбірні, заслуженого діяча культури України – Людмили Стасюк.

Вечір пройшов у камерній, спокійній атмосфері. Присутні, разом з ведучими імпрези Марією Лавренюк та Світланою Ясінською, віртуально, за допомогою слайдопоказу (Олена Пишнюк), мандрували дорогами життя Бруно, прослухали у ривки з повістей «Цинамонові крамниці» та «Санаторій під клепсидрою», які прочитала Ольга Кириченко. 
Шкода, що представники єврейської громади нашого міста, не зважаючи на запрошення, не змогли бути присутніми на цій імпрезі.


четвер, 8 листопада 2012 р.

Зустріч з бібліотекарями області



7 листопада ІЦ "Вікно в Америку" відвідали бібліотекарі області. Вони прослухали презентації керівника ІЦ Олени Пишнюк про новітні технології, що є у центрі та про бібліотеки Америки.  Кілька років тому Олена відвідала Вашингтон та Чікаго, побувала у найбільшій в світі книгозбірні - Бібліотеці Конгресу, а отже мала чим поділитися з бібліотекарями.


Наприкінці розповіді присутні мали змогу не тільки побачити, а й попрацювати з електронними книгами та з IPAD.

середа, 7 листопада 2012 р.

Elections 2012



 На президентських виборах 2012 переміг демократ Барак Обама, що випередив Мітта Ромні, свого конкурента на сотню голосів. Обама залишився у Білому домі на другий термін. Ромні визнав свою поразку і привітав Президента з новою перемогою.
Користувачі ІЦ "Вікно в Америку" та відділу документів іноземними мовами активно цікавилися президентськими перегонами у цій мегадержаві. Адже в Україні також проходили вибори до парламенту. Читачі з цікавістю проводили паралелі та дискутували з цієї теми.   




вівторок, 6 листопада 2012 р.

Екскурсія майбутніх студентів




Сьогодні відділ документів іноземними мовами та ІЦ «Вікно в Америку» з екскурсією відвідали учні 9-10-х класів ЗОШ №13. Під час екскурсії учні дізналися про роботу відділу, його історію, книжковий фонд, довідково-бібліографічний апарат, тощо. 

 Координатор ІЦ «Вікно в Америку» розповіла про новітні технології, що є у центрі, книжковий та фонд художніх й документальних фільмів на DVD- носіях. Запросила школярів активно ними користуватися.

Різдвяний парад книг

Р іздво –   чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим,   і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків ...