середа, 25 жовтня 2017 р.

Слідами Тадеуша Костюшка


"Волинські пані", керівник Алла Гас
 Вчора у актовій залі бібліотеки відбулося підбиття підсумків року Тадеуша  Костюшка на Волині. Багатим був 2017 рік найрізноманітнішими заходами, що складалися у вінок шани цьому видатному синові польської землі. Це й година історичного портрету «Польща - його ім’я»,  яким, власне, він  й розпочався, і перегляд у стінах нашої книгозбірні документального фільму про Костюшка, відзнятого польськими кінематографістами, і експонування протягом усього періоду книжкової виставки під назвою «Себе перемогти…» , і, безперечно, подорож слідами Тадеуша Костюшка до Любешова (на Волині), де він здобував початкову освіту, а також до Білорусії та Польщі. Про цю подорож та відзнятий фільм «Слідами Костюшка», який було продемонстровано усім присутнім і йшлося на імпрезі.
Поважні гості з консульства
На ній були присутні поважні гості: представники генерального консульства Республіки Польща у Луцьку: віце-консул Республіки Польща у Луцьку Марек Запур та косули  Аннета Ксель  і  Іоанна Костеркевич, ксьондз-пробощ катедри Петра і Павла у Луцьку Павло Хомяк, представник департаменту міської ради Віктор Чіпко.

Виступ хору "Волинь", керівник Валентина Гаврилюк
Родзинкою імпрези стали виступи творчих колективів: ансамблю «Волинські пані», керівник - Алла Гас, та хору «Волинь», якому цього річ виповнюється 20 років, керівник -  заслужений діяч культури України Валентина Гаврилюк.


вівторок, 3 жовтня 2017 р.

"Шлях до єдності"



   Сьогодні, 3 жовтня  у відділі документів іноземними мовами Волинської Універсальної Наукової бібліотеки імені Олени Пчілки  відбулося відкриття виставки “Шлях до єдності” з нагоди святкування 3 жовтня, Дня Єдності Німеччини (Tag der deutschen Einheit). Саме цей день в Німеччині проголошено офіційним національним святом, днем успішного офіційного возз’єднання Західної і Східної Німеччини. У цей день організовуються святкові мітинги та засідання у земельних парламентах і меріях, на яких вимовляються політичні святкові промови. Особливих звичаїв і традицій це свято не має. У деяких місцевостях проводяться концерти й гуляння, у вечері влаштовуються феєрверки.
   Наша виставка складається з 3 розділів. Перший розділ має назву «Шляхами історії Німеччини», де представлена література про основні події з історії Німеччини від  найдавніших часів до сьогодення. Читачі можуть ознайомитися з цікавими фактами з життя різних прошарків німецького суспільства, з німецькою культурою, яка міститься в історичних документах, текстах, хронологічних таблицях.
Другий розділ виставки має назву «Німецькомовні землі» де за допомогою новітніх оригінальних джерел ви можете ознайомитись з історією, мовою, суспільно-політичним ладом, економікою, культурою та освітою німецькомовних країн-земель, яких є 16.
   Третій розділ виставки має назву «Сучасна Німеччина» , де подається інформація про те , яка Німеччина є сьогодні. Саме в цьому розділі,  в періодичних виданнях “Deutschland”  ви дізнаєтесь в чому полягає секрет німецького добробуту, з якими випробуваннями ця держава зіштовхнулась на шляху до свого успіху, щоб стати провідною країною як у політичному, так і в економічному та культурному вимірах, а також отримаєте багато відповідей пов’язаних з історією, культурою, та традиціями Німеччини.

   З більш детальною інформацією про виставку ви можете ознайомитися завітавши у відділ документів іноземними мовами.

неділя, 1 жовтня 2017 р.

«28 міст, 28 країн, одна Європа… Фото з любов’ю»

26 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, у відділі читальних залів відбулася зустріч з Марко Колосі - відомим фотомайстром з Італії. Він розповів присутнім про свою родину, роки навчання на художника-графіка та як, власне, став фотографом. Адже за його словами,  в Італії на першому місті стоїть живопис, а фотографія сприймається як щось другорядне. Студенти (майбутні фотографи), що були присутні на імпрезі засипали Маестро запитаннями. На які він відповів пропозицією:  прогулятися по нашому місту з фотоапаратом. Після чого, кращі фотографії студентів опублікує у своїй книзі.
Слід зазначити, що зустріч у стінах нашої бібліотеки з Марко Колосі відбулася вперше, але його фотографії демонструвалися на виставці фотографій впродовж місяця 2017 року (з 20 квітня по 23 травня ).
Історія фотовиставки розпочалася, власне, з 2005 року, коли її автор - Марко Колосі, мешканець м. Тоскана (Італія), відвідав Данію, зокрема м. Свенборн. Тоді в вічі професійному  фотомайстру впала схожість міського ландшафту на Європейському континенті. Чи не тоді виникла ідея представити розмаїття і водночас  - єдність європейських міст через фотознімки історичних центрів столиць держав – членів ЄС.
 Окрім того, Марко Колосі видав книгу під назвою «Сity Europa», з якої ми довідалася, що у 2005-20015 роках (упродовж 10 років) авторові вдалося відвідати 28 міст європейських столиць – країн членів Євросоюзу. А сама книга – це унікальний фотографічний твір, створений одним автором. Приємно, що ця книга є тепер у фондах нашої книгозбірні.
Імпреза видалася теплою, невимушеною, можливо через те, що Марко Колосі дуже цікава людина, залюблена у свою професію і подорожі.  Йому настільки сподобалася зустріч, що він пообіцяв ще приїхати, аби погостювати у Луцьку. Не останню роль у тому, що зустріч пройшла цікаво, зіграла й перекладач зі Львова Оксана Горінь-Сімеолі.
Наостанок він подарував нашій книгозбірні книгу фотографій “Onlyimagine: Travel bus Lvov/Lutsk 2016”, що побачила світ минулого року. Це, свого роду, фотозвіт про подорож зі Львова до Луцька. Світлини було зроблено з вікна маршрутного автобуса.
Сценарій написала Людмила Стасюк - директор нашої книгозбірні, Заслужений працівник культури України, вела імпрезу Ольга Кириченко - завідувач відділу документів іноземними мовами.


“Чайна дискусія” в ІЦ «Вікно в Америку

  Сьогодні працівники Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки радо зустрічали студентів і провели разом з н...