вівторок, 28 лютого 2012 р.

Стимул для активного життя

                                                        
«Насамперед ми – люди», - під такою назвою у актовій залі нашої книгозбірні пройшла тематична година, проведена спільно з громадською організацією «Стимул», яку очолює Г.Федорович. У рамках години було здійснено перегляд документальної  стрічки американських кінематографістів з однойменною назвою.  Цей фільм, для ІЦ «Вікно в Америку» подаруванний Посольством США в Україні. 










Продемонстрували стрічку для присутніх працівники відділу документів іноземними мовами О.Пишнюк та К.Веремчук.












Під час тематичної години прозвучали виступи М.Якимчука – заступника начальника управління охорони здоров’я міської ради, О.Матвійчук – завідувача центру практичної і соціальної роботи луцької міської ради.  





Своїми роздумами поділилася з присутніми і Мельник Олена – голова обласного громадського об’єднання батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку, учасник програми OPEN WORLD, яка відвідала США у 2011 році, та ознайомилася з методами вирішення цієї проблеми у цій мегакраїні.


Виступаючі схвильовано висловлювали свої думки з-приводу відношення нашої держави та деяких категорій громадян до інвалідів, адже зміна світогляду з цього питання є  гостро злободенною. Підтримка людей з особливими потребами, може стати їм потужним стимулом для активного життя.
Власне, третій рік поспіль наша бібліотека співпрацює з громадською організацією «Стимул», що об’єднує молодих інвалідів із вадами зору. ЇЇ засновником був Д.Клименко. На першому поверсі книгозбірні функціонує  аудіо бібліотека, в колекції якої є звукові книги. Її користувачами можуть стати всі бажаючі. 

понеділок, 27 лютого 2012 р.

Весело і змістовно

Саме так можна назвати цікаве заняття клубу "English Community Club", яке відбулося 26 лютого в ІЦ "Вікно в Америку". 












Дорослі, повернувшись в дитинство, із задоволенням бавилися двома настільними іграми, які люб'язно подарувало для ІЦ "Вікно в Америку" Посольство США в Україні. Всього ж, у центрі в наявності є 9 ігор. Хоча  ці забавки, в основному, розраховані на 6-9 років, ними із задоволенням бавляться і студенти, і викладачі, і представники Корпусу Миру.

неділя, 26 лютого 2012 р.

Anegdoty o wielkich





Józef Ignacy Kraszewski pojechał kiedyś na wieś do znajomych. W sadzie ujrzał ģroźneģo psa, który urwał się z łańcucha i głośno szczekał.
-         Nie bój się – uspokajał go ģospodarz. – Przecież wiesz, że psy, które głosno szczękają, nie ģryzą!
-         Ja wiem, ale czy ten pies wie?










Podczas jednej z podróży samolotem Jan Paweł II źle się poczuł, po zjedzeniu placków ziemniacznych. Osobisty lekarz zaproponował mu wypicie kieliszka koniaku.
-         Na jakiej wysokości teraz lecimy? – spytał papież.
-         Jakieś 10 tysięcy metrów nad ziemią.
-         Nie moģę alkoholu, zbyt blisko szefa!




Ці кілька веселих анекдотів опубліковано у газеті "Dziennik Kijowski" за 2012 рік, №2.








вівторок, 21 лютого 2012 р.

Цей "страшний" високосний рік

Високосний рік

Кажуть, високосний рік недобрий,
Кажуть він приносить безліч бід:
У житті сімейнім - хмарить обрій,
У суспільнім – війни, недорід…
Кажуть, високосний рік – нещастя…
Я не вірю у прикмети ці!
Це, казала Настя, - як удасться.
Це - яка в нас твердість у руці
                                      І.Нехода

Високосний рік (у перекладі з латини bis sexstus«другий шостий») – рік у григоріанському та юліанському календарях, тривалість якого дорівнює 366 днів. На одну добу більше ніж зазвичай. Отже  цей рік відрізняється від звичайного лише одним днем – 29 лютого.
 З огляду на це в народу існує дуже багато забобонів і прикмет: чого не слід робити цього року.  Деякі з забобонів, що прийшли з минулого, й не завжди підкреслюють свою дієвість, у нас чомусь все-таки вселяють непевність. А вірити чи ні, як на мене, це особиста справа кожного. 

Вважається, що:
- у "несприятливий"  високосний рік не можна одружуватися.  Як на мене, сприятливою для наречених може бути тільки молитва, сповідь перед вінчанням, бажання бути разом та вміння прощати.
 - Не можна будуватися, купувати житло. То виходить жити треба де-небудь у підвалі, чи в коробці з-під телевізора?!
- Не рекомендується святкувати іменини літнім людям, бо можна не дожити до наступного року. Але ж це у Бога за дверима. Показник смерті залежить від зовсім інших факторів.


- Не можна збирати плодів землі, особливо грибів, та вживати їх у їжу. Ну, грибами отруїтися можна і не в високосний рік. Треба знати які збирати.

То що ж робити? Не купувати житло, не їсти, не одружуватися?

                           





Одним словом, вибір за кожним особисто!

понеділок, 20 лютого 2012 р.

Подарунок до дня народження Лесі Українки





Напередодні дня народження Лесі Українки фонд відділу документів іноземними мовами поповнила  цінна книга – драма-фейєрія Лесі Українки «Лісова пісня». Книга вийшла у видавництві Волинського Національного університету ім. Лесі Українки у 2011 році, приурочена до 100-річчя від написання драми та 140-річчя з дня народження письменниці. 
Це єдиний переклад «Лісової пісні» англійською мовою. Перекладач – П.Канді. Окрім того, у книзі вміщено також і оригінальний текст твору. У гірському містечку Кутаїсі, де письменниця за її словами, «користалася з сонця кавказького», під  липневим  сонцем  з’явилася поема, шлях до якої лежав крізь усе життя Лесі Українки.


В листі до матері письменниця згадувала: «Мені здається, що я просто згадала наші ліси та затужила за ними. А то ще я й здавна тую мавку «в умі держала», ще аж із того часу, як ти в Жаборищі мені щось про мавок розказувала, як ми йшли якимось лісом з маленькими, але дуже рясними деревами. Потім я в Колодяжному в місячну ніч бігала самотою в ліс (ви того ніхто не знали) і там ждала, щоб мені привиділася мавка. І над Нечімним вона мені мріяла, як ми там ночували… у дядька Лева Скулинського… Видно, вже треба було мені її колись написати, а тепер чомусь прийшов «слушний час». Зачарував мене сей образ на весь вік».
Важко далася Лесі Українці драма. У листі до сестри Ольги, медика за фахом, читаємо: «Мушу признатись, що таки й ся нова драма стала мені трохи на заваді. Правда писала я її дуже недовго, 10-12 днів, і не писати ніяк не могла, бо такий уже був непереможний настрій; але після неї я була хвора і досить довго «приходила до пам’яті…» 
Ось уже понад століття «Лісова пісня» є поетичним гімном нашої землі, у якому письменниця своїм поетичним словом обезсмертила не тільки своє ім’я, а й рідний край та своїх земляків.



                                                                       

четвер, 16 лютого 2012 р.

Віртуальна подорож у 18 століття.




15 лютого у відділі документів іноземними мовами для студентів ВНУ ім. Лесі Українки, факультету польської філології  відбулася віртуальна подорож у часи Тадеуша Костюшка, польського громадського діяча. 




Студенти з цікавістю слухали про життєвий шлях видатного поляка. Про який розповіла бібліотекар відділу документів іноземними мовами К.Веремчук. 
Слайдопоказ про життя Костюшка та документальний фільм про нього продемонструвала працівник відділу Ю. Козак.

вівторок, 14 лютого 2012 р.

Подарунок від "Сейбр-Світла"




Сьогодні працівники відділу документів іноземними мовами отримали направду коштовний подарунок від фонду «Сейбр-Світло».









Цей справжній скарб - 98 прим. книг  з найрізноманітніших галузей знань: суспільно-політичної, природничо-наукової, з методики викладання англійської мови, мистецтва та ін.


Особливо цінними є довідкові видання з серії World Book Encyclopedia. 6 томів енциклопедії  "People and Plaсes", що українською звучить як "Люди і місця". В енциклопедії міститься інформація про будь-яку  державу світу, навіть найменшу за розмірами, таку, як наприклад, Ватикан. Є інформація і про Україну.





 Цікавими є також видання з методики викладання літератури у школах США.

Загалом, усі працівники відділу вдячні фонду "Сейбр-Світло" за такий чудовий подарунок.

понеділок, 13 лютого 2012 р.

День закоханих



Разом з лютневими морозами приходить одне з найулюбленіших свят у багатьох країнах світу. Його емблемою є червоні троянди, які, за легендою, з'явилися завдяки богині любові та краси - Афродіті. Якось вона кваплячись до коханого Адоніса, випадково наступила на корч білих троянд, що від її крові стали пурпуровими.
У багатьох країнах світу 14 лютого є чудовим приводом для жінки зробити своєму коханому пропозицію руки і серця. Причому, йому не так просто нею знехтувати. До прикладу, у Лівані, якщо чоловік з якихось причин відмовляється, то у знак вдячності він повинен подарувати дамі вишукане шовкове вбрання. Зовсім по-іншому з такими чоловіками вчиняють у Канаді: якщо кавалер відмовляється від запропонованої руки і серця у День всіх закоханих - йому загрожує штраф.
Проте, загалом у світі цього дня панує романтичний настрій. Давайте будемо оригінальними, зробимо справжнє свято коханій людині. Нехай у серці кожного з нас квітне прекрасна і ніжна квітка з іменем КОХАННЯ!

неділя, 12 лютого 2012 р.

Зимовий віршик

                                                                              
    Mróz                                                      
Сhodził malarz od chaty do chaty,
wszystkie szyby malował nam w kwiaty - 
wszystkie okna malował srebzyście
w małe gwiazdki i w palmowe liśice.
A choć każdy z malarzem sie spotkał,
nikt go nie chciał zaprosić do środka,
                 nikt go nie chciał zaprosić do chaty –
                 nikt za prace mu nie dał zapłaty
                                         Edward Szymański


     Вірш Е. Шиманського "Mróz"  і моя спроба перекладу:
                                                                                                              
 Ходив маляр від хати до хати,
усі шибки малював завзято.
Усі вікна малював сріблисто
в дрібні зірки та пальмове листя.
І хоч кожен з малярем спіткався,
ніхто його запросить  не брався.
Ніхто не хотів  закликати в хату,
й за малюнки йому дати плату.                                                                                                                                                                         
                                                                                            

четвер, 9 лютого 2012 р.

Джаз об'єднав континенти





8 лютого у ІЦ "Вікно в Америку" відбувся телеміст зі Сполученими Штатами Америки. Кажуть, музика об'єднує серця. Цього разу тема джазу стала саме тією об'єднуючою ланкою.











Студенти інституту мистецтв ВНУ ім. Лесі Українки (керівник Інна Кириченко ) цікаво та змістовно вели діалог з тернопільчанкою Соломією Горохівською – успішною піаністкою і скрипалькою, лауреатом Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів.









 Свого часу Соломія здобула ступінь бакалавра у тернопільському Державному музичному училищі та магістра – у Національній музичній академії ім. П.І.Чайковського. Нині вона мешкає у Вашингтоні, де здобуває ступінь доктора музичних мистецтв у Вашингтонському Католицькому університеті. Здобувши класичну освіту, знайшла себе у джазі, виступаючи як солістка американських гуртів, зокрема гурту «Гердан». Широкою є її гастрольна палітра у США: Вашингтон, Філадельфія, Детройт, Александрія, Піцбург та ін. Окрім того, Соломія бере активну участь у багатьох сучасних  фестивалях джазової та класичної музики не тільки як інструменталістка, а й  вокаліста.

У рамках телемосту всі присутні мали змогу переглянути змістовну та цікаву відео презентацію Соломії Горохівської про зародження та етапи розвитку джазу, як музичного мистецтва у США та його асиміляцію у Європу.



















Вела телеміст координатор ІЦ «Вікно в Америку» О.Пишнюк

вівторок, 7 лютого 2012 р.

Польський Прометей



 «Прометеєва доля Тадеуша Костюшка», - мав назву вечір   історичного портрету, який відбувся 6 лютого у актовій залі нашої книгозбірні.
Тадеуш Костюшко народився на території сучасної Берестейшини 4 лютого 1746 року в шляхетській сім’ї, був одним з керівників польських патріотичних сил, що вели боротьбу за відродження Польщі. 24 березня 1794 року проголосив початок Польського повстання, під час якого  був головнокомандуючим національними збройними силами.Окрема сторінка життя пов’язана з Волинню. У 1755-1760рр. навчався у школі ордена Піярів в містечку Любешів.








 Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Марек Мартінек поділившись своїми думками з присутніми своїми з-приводу  значення постаті Тадеуша Костюшка для польського народу, зробив ціннй подарунок - книгу С.Вінценза "На високій полонині" та "The Pesant Prince"- біографію Тадеуша Костюшка польською мовою.








Змістовним було і слово Олександра Кравчука – завідувача сектору у справах національностей облдержадміністрації.
Ніна Поремська – голова товариства польської культури ім. Тадеуша Костюшка позповіла про цікаві заходи, що проходять під егідою товариства. 









Викладач польської мови Ядвіга Демчук виступила з рефератом про життя Костюшка.




















Родзинкою імпрези, окрім відеофільму про життя Тадеуша Костюшка, та слайдопоказу став міні концерт ансамблю «Волинські соловейки», керівники Антоніна Антонова та Петро Милогородський.






Усі присутні мали змогу переглянути книжкову виставку «Польський Прометей», що було розгорнуто працівниками відділу документів іноземними мовами у рамках вечора.


субота, 4 лютого 2012 р.

Письменник і джентельмен


Чарльз Діккенс побачив світ  7 лютого 1812 року в англійському містечку Портмуд.  Сім’я була доволі заможною. Батько  був чиновником. Веселий і добродушний, він оточив своїх дітей, а особливо улюбленця Чарлі любов’ю і турботою. Та через кілька років через борги потрапив у боргову в’язницю. Сім’я опинилася у страшних злиднях. Головним здобувальником шматка хліба у родині став саме майбутній письменник. Не закінчивши навчання, він вимушений був піти працювати на фабрику з виробництва вакси. Пізніше цей період свого життя він назавжди старався викреслити зі свого життя, не любив про це розповідати. Але саме з дна суспільства він виніс свою глибоку любов до  людей глибокого дна.Цей період життя дав йому основний матеріал до написання творів. Саме література стала для нього тими сходами, якими він згодом підніметься на верх тогочасного суспільства аби описувати злиденне життя простих людей.






Про життя письменника, якому 7 лютого виповнюється 200 років, усі бажаючі зможуть дізнатися, переглянувши книжкову виставку "Письменник і джентельмен". Окрім того, на виставці широко представлено твори письменника в оригіналі, подаровані свого часу нашій книгозбірні фондом "Відродження" під серією "The Millennium Library".












Зокрема, деякі книги, що можна знайти виставці, відомі нам ще з шкільної лави:
Dickens. - London: Everyman's Library, 1998. - 813p. - (The Millennium Library).
Dickens C. The Pickwick Papers/ C.
Dickens C.Bleak House Dickens. - London: Everyman's Library, 1998. - 891p. - (The Millennium Library).
/ C.
Dickens C.David Copperfield Dickens. - London: Everyman's Library, 1998. - 891p. - (The Millennium Library).
/ C.
Dickens C.Little Dorrit Dickens. - London: Everyman's Library, 1998. - 836p. - (The Millennium Library).
/ C.
Dickens C.Dombey and Son Dickens. - London: Everyman's Library, 1998. - 889p. - (The Millennium Library).
/ C.
Dickens C.Oliver Twist Dickens. - London: Everyman's Library, 1998. - 427p. - (The Millennium Library).
/ C.








“Чайна дискусія” в ІЦ «Вікно в Америку

  Сьогодні працівники Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки радо зустрічали студентів і провели разом з н...