понеділок, 26 грудня 2016 р.

Різдвянний Дух

Різдво – найдивовижніше і найулюбленіше свято в усьому світі. Ми, українці, найбільше очікуємо його приходу. Це свято приносить тепло і радість у кожну родину. Радість, яка триває вже понад два тисячоліття. Поряд з українськими традиціями є ще й інші, які по-різному святкуються і мають свій певний колорит.

Саме святкуванню Різдва у різних куточках світу присвячена наша виставка.
  «Різдвяний Дух» – має назву виставка, що відкрилася у відділі документів іноземними мовами. Виставка має 3 розділи.
.
Перший розділ – «Ой радуйся земле, Син Божий народився». Читачі можуть ознайомитись з інформацією про Різдво, а також першоджерелами німецькою та англійською мовами.

Другий розділ має назву «По всьому світу стала новина». У цьому розділі розміщенні книги англійською та німецькою мовами, які розповідають про святкування Різдва у різних куточках світу.

   «А ми колядуємо у ці різдвяні дні» – назва третього розділу. Саме тут розміщенні різдвяні пісні, колядки та поезія про Різдво. Книги, які розміщенні у цьому розділі, написанні польською, німецькою, румунською та англійською мовами, а також є електронний диск з польськими колядками.
Запрошуємо усіх бажаючих переглянути нашу книжкову виставку і скористатися нею.
Веселого Різдва Вам!






четвер, 22 грудня 2016 р.

Брейн-ринг "Німеччина" у бібліотеці


У цьому році відділ документів іноземними мовами налагодив дружні відносини з Товариством німців Волині.  Вчора у відділі документів іноземними мовами відбувся Брейн-ринг «Німеччина», натхненником якого стали члени товариства.

Спочатку Діана, волонтер зі Львова,  розповіла присутнім про роботу товариства, спільні проекти, молодіжні обміни, вивчення мови, дозвілля, подорож української молоді (зокрема волинян) з німецьким корінням, до Німеччини.
Всі уважно слухають запитання
Далі розпочалася гра. Присутніх розділили на дві команди, перед тим провівши жеребкуваня. Ведуча задавала питання, яка команда першою знала відповідь – натискала на кнопку. Наприкінці гри було визначено переможця (за правильну відповідь – 1 бал).

І переможці, і переможені у подарунок отримали книги.
Горить кнопка - готова відповідь

У нагороду - книги 




середа, 9 листопада 2016 р.

неділя, 23 жовтня 2016 р.

Любителям польського кіно!

20 жовтня, у відділі документів іноземними мовами відбулося перше засідання клубу любителів польського кіно. Вступне слово мав польський волонтер – пан Марек. Власне, він і зініціював створення цього клубу. Присутні мали змогу подивитися фільм «W pustyni i w puszczy», знятому за однойменною книгою Генрика Сенкевича.
Надалі, фільми демонструватимуться щочетверга о 17.00. Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до переглядів.

вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Вічна пам’ять Героям! Герої не вмирають!


Вчора, 3 жовтня, у відділі читальних залів відбулася презентація книги  «Волинський пантеон. Схід 2014». Це друге, виправлене і доповнене видання цієї книги. Воно, як і перше, вийшло друком у 2015 році. У книзі подано відомості про 105 Героїв нашого часу (у попередньому виданні - 96), що склали голови на сході нашої держави - в зоні АТО, за наше мирне небо та спокійне життя. Автори ідеї та проекту – Олександр Демянюк, доктор історичних наук та  Геннадій Гулько, краєзнавець, заслужений працівник культури України.
Передмову написав генерал-майор у відставці, голова  Волинської обласної організації ветеранів України Олександр Булавін.

Ведуча, директор нашої книгозбірні, заслужений працівник культури України Людмила Стасюк розповіла про структуру обох видань і ту надзвичайну цінність яку вони мають для вшанування пам’яті загиблих наших земляків, а також подякувала усім за сприяння у виході книги, яка так потрібна для виховання підростаючого покоління  патріотами нашої держави.

На імпрезі виступили автори: Олександр Дем’янюк, Геннадій Гулько, Олександр Булавін, Олена Бундак – рецензент видання, кандидат історичних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних наук та суспільних відносин Луцького інституту розвитку людини. Окрім того, Інна Жолоб – представник благодійного фонду «Волинь -2014», який виступив спонсором видання, Дарина Паньків, Мирослав Ватащук та ін.




Прозвучала поезія  Анатолія Поліщука та Світлани Костюк у виконанні працівників відділу документів іноземним мовами Тетяни Болткової та Ольги Кириченко та пісня про Україну у виконанні студентів ВДУКІМ ім. Ігоря Стравінського.

Вічна память Героям! Герої не вмирають!

середа, 28 вересня 2016 р.

Майбутні користувачі відкрили для себе чарівний світ бібліотеки


Сьогодні, у переддень Всеукраїнського дня бібліотек,  у відділ документів іноземними мовами з екскурсією завітали наші потенційні користувачі: учні 7-х класів Луцької ЗОШ №3. Цікаво школярі провели свій час у нашій бібліотеці: довідалися про її книжкові та електронні ресурси та побавилися. Зокрема,  у відділі документів іноземними мовами діти мали змогу погратися у розвиваючу гру " Подорож по світу" та рухливу - "Snoter". Ці ігри для ІЦ "Вікно в Америку" були придбані  завдяки коштам Посольства США в Україні.


середа, 21 вересня 2016 р.

Михайло Грушевський – історик і будівничий української нації

Ліцеїсти уважно слухали розповідь ведучих 




Сьогодні в нашій книгозбірні відбувся вечір історичного портрету видатного українського вченого, історика Михайла Грушевського (з нагоди його 150-річчя). Імпреза мала назву «Михайло Грушевський – історик і будівничий української нації».
В. Пришляк - про М.Грушевського як історика
Організатори – працівники відділу читальних залів. 
Ведучі - Т.Болткова та А.Євпак
Ведучі,  бібліотекар відділу документів іноземними мовами Тетяна Болткова та провідний бібліотекар відділу читальних залів Алла Євпак розповіли про не легкий життєвий шлях цієї видатної особистості, якій довелося очолити уряд України у буремні  1917-1918 роки. Автор сценарію Галина Степанюк – провідний бібліотекар відділу.

В. Малиновський  розповів про Михайла Грушевського як політика
На вечорі виступив Валентин Малиновський – професор кафедри політології та державного управління СНУ ім. Лесі Українки, який розповів присутнім ліцеїстам, про неоднозначність постаті Михайла Грушевського та  складну політичну ситуацію в Україні того часу.  Володимир Пришляк  - доцент кафедри нової і новітньої історії України цього ж вишу - про Михайла Грушевського як історика та його творчість, й подарував нашій бібліотеці книгу листів цієї видатної особистості.
У подарунок - книга листів М.Грушевського


 Родзинкою імпрези стала демонстрація уривків з документальних фільмів про Михайла Грушевського.
Спільна світлина на згадку про імпрезу

понеділок, 19 вересня 2016 р.

Бажання вивчити іноземну мову не має вікових бар'єрів

У Волинській ОУНБ ім. Олени Пчілки знову за шкільну лаву сіли користувачі, аби  розпочати новий етап з вивчення англійської мови для початківців. Окрім того, стартував й новий проект: «Німецька мова для початківців».  На першому занятті з англійської мови «не було де яблуку впасти».


Було дуже приємно спостерігати велику аудиторію людей не тільки різного віку та професій: юристи, лікарі, музейні працівники, учні, студенти, вчителі, робітники  але й різних освітніх рівнів, яких об’єднало бажання вивчити іноземну мову. Адже, як гласить народна мудрість: «Скільки ти знаєш іноземних мов, стільки разів ти людина». Окрім того, бажання вивчити англійську мову, привело у стіни нашої книгозбірні й наших захисників та їх сім’ї.

Найменший "школярик" з мамою
Курси орієнтовані на людей які не знають іноземної мови взагалі, але б хотіли отримати базові та елементарні навички її вивчення.  Це курси для тих, хто потребує іноземні мови у їх щоденній роботі, кому знання іноземної мови полегшить пошуки в інтернеті, для всіх тих хто незалежно від віку, освіти та професії просто хоче вивчати іноземну мову.
Користувачів «підкупає» й те, що курси у нашій книгозбірні є безкоштовними, а проводить їх провідний бібліотекар відділу документів іноземними мовами Марія Лавренюк, яка вже має досвід у цій справі. 

Керівник курсів Марія Лавренюк

четвер, 15 вересня 2016 р.

10-літній ювілей ІЦ "Вікно в Америку"

Вчора в ІЦ «Вікно в Америку» відбулося святкування 10-літнього ювілею.
Катерина Веремчук провела екскурс у минуле
Усі присутні, разом з ведучою – керівником американського центру Катериною Веремчук здійснили віртуальну подорож у недалеке минуле, коли 14 вересня 2006 року, за сприяння Посольства США в Україні, відбулося його урочисте офіційне відкриття. На ньому були присутні: прес-аташе Посольства США в Україні Джон Саліван, директор Центру інформаційних ресурсів Валентина Пашкова, академік Микола Жулинський та інші високоповажні особи, що були причетні до створення та втілення цього проекту. Щороку, протягом  десятиліття,  центр отримує значну фінансову допомогу Посольства США в Україні для придбання в інформаційний центр не тільки книг, зручних меблів, відео колекції документальних та класичних художніх американських фільмів, а й програми  для забезпечення онлайнових баз даних, комп’ютери з підключенням до мережі інтернет, проектори,  інтерактивну дошку,
iPad-и, електронні книги, тощо.
На святковій імпрезі виступили: заступник начальника обласного управління культури В. Стрільчук, директор книгозбірні, Заслужений працівник культури України Л.А.Стасюк, волонтер Корпусу Миру в Україні  Сем Абрамс, С.С. Горбач - викладач факультету романо-германської філології  СНУ ім. Лесі Українки,  С.А.Бацай – методист Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти та інші. На адресу керівників Олени Пишнюк та Катерини Веремчук центру звучали теплі слова привітань та подяка за гарну роботу.

Нагорода знайшла своїх героїв
На урочистостях не обійшлося й без нагород: Олена Пишнюк за значний внесок у розвиток бібліотечної справи, високий професіоналізм, активну участь у проектній діяльності та з нагоди 10-річчя заснування інформаційного центру «Вікно в Америку», була нагороджена Почесною грамотою управління культури волинської ОДА. Подякою нашої книгозбірні було нагороджено Сема Абрамса за активну співпрацю з бібліотекою з розвитку ІЦ «Вікно в Америку», вагомий внесок у зміцнення дружби і взаєморозуміння американського та українського народів.
Дійсно, нині ІЦ «Вікно в Америку» є справжнім осередком живого й дружнього спілкування, креативності і просто незабутніх вражень для митців, викладачів, науковців. Та й, власне, для всіх, хто цікавиться не тільки культурою, історією цієї великої держави, а й життям простих американців.
Інтерв'ю для волинського телебачення

С.С. Горбач завжди бажаний користувач та гостя  американського центру
С.А.Бацай з учителями Волині наші хороші користувачі

Ольга Корука - активістка клубів


Є.І.Тандура - "морський вовк" - наш користувач з 1976 року

На свято всією родиною!


як же на святі без свічок?





четвер, 18 серпня 2016 р.

З днем народження, Україно!!!!!!!

Сьогодні у відділі документів іноземними мовами відбулося відкриття виставки «З днем народження Україно!». 24 серпня 1991 року Верховною Радою УРСР був підписаний Акт проголошення незалежності України, з якого розпочалася історія молодої держави Україна. У зв’язку з цим, з 1992 р. в нашій країні відзначається державне свято день Незалежності, в рамках якого відбувається низка урочистих заходів: виставки, концерти, різноманітні спортивні та козацькі змагання, ярмарки, феєрверки.

Наша виставка складається з 4 розділів. Перший розділ має назву – День Незалежності - державне свято українського народу. Традиції його святкування в Україні.» Тут представлено книги, у яких подається короткий огляд історії свята і традиції його святкування: військові паради, богослужіння, святкові концерти, урочистості. Другий розділ має назву: «Українська культура як сукупність матеріальних і духовних цінностей українського народу». Українська культура протягом тривалих періодів своєї історії розвивалася як народна. У ній велике місце і до сьогодні займає фольклор, народні традиції, які додають їй особливої чарівності і колориту. Особливо яскраво це виявляється в мистецтві – народних думах, піснях, танцях, декоративно – прикладному мистецтві. Саме завдяки збереженню та продовженню традицій, корені яких сходять до культури Київської Русі став можливим підйом української культури та її культурне відродження. Третій розділ: «Видатні постаті України» включає в себе цікаві та пізнавальні факти про українських світочів, таких як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Ліна Костенко, Богдан Ступка та інші. У четвертому розділі: «Зворушливі вірші про Україну та її мужніх синів» можна знайти патріотичні  та зворушливі вірші про Україну.



Цими днями ми відзначаємо нашу 25 річницю… 25 років – це розквіт молодості, а молодість це повнота життя. Це свято – привід для кожного з нас, незалежно від віку, досвіду, політичних переконань, відчути себе молодим, а отже – сповненим рішучості та енергії до праці та самоствердження. Україна – це всі ми зі своїми турботами, орієнтирами, перемогами та невдачами.


Наша дума, наша пісня
Не вмре. Не загине
От де, люде наша слава
Слава України!
                      Т.Шевченко




четвер, 21 липня 2016 р.

"Модест Левицький - лікар душі та тіла України"




Саме під такою назвою, сьогодні в актовій залі нашої книгозбірні пройшов літературний вечір, присвячений 150-й річниці від дня народження Модеста Левицького - видатного громадського діяча, письменника, "мужицького лікаря", великого приятеля та сімейного лікаря родини Косачів.
Ініціаторами та ведучими імпрези були працівники науково-методичного відділу Ольга Синиця та Ірина Снітко, долучилися й представники відділу документів іноземними мовами та відділу з питань краєзнавства. На імпрезі виступили відомий український письменник та журналіст Іван Корсак, заслужений вчитель України Леся Ковальчук, Лариса Токарук -учителька, автор книги "Сяйво душі Модеста Левицького", Володимир Рожко - кандидат церковно-історичних наук, вчений, релігієзнавець, Олександр МИшковець - директор гімназії №4, які поділилися своїми роздумами про Модеста Левицького та надіями на спорудження погруддя цій видатній особистості.


 На імпрезі виступили відомий український письменник та журналіст Іван Корсак,

Різдвяний парад книг

Р іздво –   чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим,   і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків ...