понеділок, 24 лютого 2020 р.

"Леся Українка : мандрівка серця"

Під такого назвою в актовій залі бібліотеки відбулася літературна година присвячена 148 -й річниці від дня народження славетної української письменниці Лесі Українки.


Леся Українка – славетна й улюблена письменниця нашого народу, окраса й гордість нашої нації, феноменальна жінка у світовій літературі. 

Вона уособлює втілення живої долі нашої багатостраждальної Вітчизни. Хіба жила на світі ще така жінка, у серці якої поєдналися б така мужність, така геніальність, такий вогонь і розум, така пристрасна любов і відданість рідному народові та батьківщині? Нагірною проповіддю було її слово, що будило з летаргійного сну націю і вселяло віру й надію в її духовні сили».


 Ні, другої такої на світі не було. Леся – неповторна! Перед нею схилялися за життя, її шанують через багато років після смерті. Вона страждала  від важкої недуги, що сповнювала кожен день страшними стражданнями, але її поезія променилася енергією й оптимізмом, вірою в краще майбутнє свого народу.

Логовинюк Анастасія
Під час літературної години прозвучала поезія Лесі Українки у виконанні студенток ІІІ курсу ЛПК Франчко Катерини та Логовинюк Анастасії.









Фрончко Катерина
























Уривок з казки Лелія прочитала бібліотекар І категорії відділу міського абонементу Куницька Наталія, уривок з "Листа у далечінь"(німецькою мовою) прочитала провідний бібліотекар відділу документів іноземними мовами Марія Лавренюк, вірш Надії Гуменюу "Ніч у Сурамі" продекламувала провідний бібліотекар відділу краєзнавчої роботи Хомяк Наталія.


Куницька Наталія


Лавренюк Марія







Хомяк Наталія

Гут Анна
Читець в образі Лесі Українки, провідний бібліотекар бібліографічного відділу Анна Гут, майстерно та емоційно прочитала листи Лесі Українки з різних куточків Європи, Єгипту та Грузії.

Окрім того, присутні мали змогу переглянути уривок з драми - феєрії "Лісова пісня" .
Ведучі Ольга Кириченко та Катерина Веремчук ознайомили присутніх з вимушеними мандрівками письменниці, які здебільшого були покликані необхідністю лікування
учасники заходу

середа, 5 лютого 2020 р.

"Польща - його ім'я".

   Вчора, 4 лютого, у відділі документів іноземними мовами, члени товариства польської культури ім. Т.Костюшка вшанували свого видатного патрона.
   "Польща - його ім'я" - саме таку назву мала година історичного портрету Тадеуша Костюшка. На імпрезі бібліотекою було вшановано пам'ять про Тадеуша Костюшка - видатного польського полководця, героя 3-народів і 2-х континентів, якого співвітчизники вважають найславетнішим поляком усіх часів.
    Імпреза пройшла у камерній обстановці. На ній виступили: Ніна Поремська - голова товариства польської культури ім. Тадеуша Костюшка, яка розповіла про Т.Костюшка як найпристраснішого патріота, що все життя пожертвував за сободу і незалежність, якого супротивники, ті ж монархи, проти яких виступав дуже поважали. 
  


    Розповідь продовжила Ірена Горлінська - провідний бібліотекар відділу крєзнавчої роботи Волинської обласної бібліотеки для юнацтва, яка розповідала про анонімно видану брошуру, що вміщувала запитання "Чи можуть поляки здобути незалежність", навколо якої з'явились спекуляції щодо її авторства. Саме ця брошура виражала погляди самого Костюшка, який намагався переконати поляків боротися за незалежність виходячи виключно з власних сил.
   Стасюк Людмила Антонівна - директор нашої книгозбірні, заслужений працівник культури України, також поділилася своїми роздумами з приводу багатолітньої співпраці бібліотеки з членами товариства.
   Ведуча - М.Лавренюк, провідний бібліотекар відділу документів іноземними мовами розповіла про життєвий шлях польського звитяжця та прочитала поезію польської письменниці М. Конопницької польською мовою,  розповідь було проілюстровано слайдопоказом за участю головного бібліотекаря відділу документів іноземними мовами Пишнюк Олени Вікторівни.

Різдвяний парад книг

Р іздво –   чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим,   і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків ...