Книга - одне з найбільших чудес, створених людиною. Тому, що саме книги допомагають нам відкривати світ, уявляти майбутнє та заглядати у минуле. "Книги, як і люди, мають свою долю", - стверджує латинське прислів'я. Мають книги й свої ювілеї. Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку книг, що відзначають цього року ювілей. Усі ці книги є у фондах нашого відділу.
вівторок, 23 лютого 2021 р.
«Ой чи так красно в якій країні, як тут на нашій рідній Волині...»
Волинь –
земля, що дала світові геніальну поетесу Лесю Українку. Волинь благословила близько 80
поетичних творів Лесі Українки. Тут готувалася до друку перша її поетична
збірка “На крилах пісень”, головним персонажем якої була “безталанна мати” –
Україна. Саме на Волині в Луцьку,
восьмирічна Леся написала свій перший вірш «Надія». На Волині пройшло становлення
Лесі Українки як людини зі знанням світової літератури, історії, культури.
Натхненно Лесі Українці працювалося в Колодяжному. Прощальним акордом, лебединою
піснею любові до батьківщини була “Лісова пісня” Лесі Українки. Створювала її далеко від Волині, та навіть й
України, коли ностальгія за Волинню
повністю заполонила душу.
22 лютого в
актовій залі нашої книгозбірні відбувся
літературно-мистецька година з нагоди
150-річчя від дня народження Лесі
Українки – видатної української поетеси, драматурга, громадської діячки. Вона мала назву «Ой чи так красно в якій
країні, як тут на нашій рідній Волині».
На заході до розмови про Лесю Українку було запрошено Надію Гуменюк - прозаїка, публіциста, члена Національної спілки письменників України, заслужену журналістку України, лауреата премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки та інших літературних премій,
Олесю Ковальчук - заслуженого учителя України, поетесу, лауреата багатьох літературних премій, громадську діячку, кавалера ордена княгині Ольги.
Про роль Лесі Українки у творчому житті нашої книгозбірні розповіла директорка нашої книгозбірні, заслужений працівник культури України Людмилу Стасюк.
Вела літературну годину завідувачка краєзнавчого відділу Алла Понагайба.
До імпрези долучилися і ПЧІЛКИ-ПОЛІГЛОТИ. Марія Лавренюк – провідний бібліотекар відділу документів іноземними мовами прочитала «Монолог Мавки» з драми-фейєрії «Лісова Пісня»
неділя, 21 лютого 2021 р.
English Kids Club!!!!
English Kids Club in Window on America Center in Lutsk – it’s not just simple lessons – it’s laughter, love and sincere desire of kids to know English well.
And we sincerely believe, that without positive emotions, which are supported, it is impossible to know any language or subject well!
So we try to motivate our pupils and do our best in return to make the kids want to communicate in English.
We sincerely love teaching English and try
to spread this love to our pupils.
We are always glad to see you in Window on
America Center in Lutsk!!!!!!
четвер, 18 лютого 2021 р.
Подарунок від Українського інституту книги
Цього тижня відділ документів іноземними мовами поповнив
свій фонд чотирма книгами, отриманими від Українського інституту книги. Книги стануть
у пригоді тим, хто хоче вивчити іноземну мову: польську і англійську.
Словник складається 2-х двох частин: у першій – подано правила
польського правопису з прикладами, що допоможе легше його засвоїти. Друга частина
– словник. Тут вперше застосовано метод зіставлення орфографічних правил з
відповідниками в українській мові. Важливою відмінністю словника є те, що у
складних випадках подається не лише саме закінчення слова, а й представлено
повну його форму, що дає можливість вивчити правильне його написання.
Наступна книга – словник, автор Тарас Береза. Його назва:“Let’s Taste English” («Скажи мені англійською»). Книга вийшла у львівському видавництві «Апріорі» 2020 року. Вона є універсальним джерелом для всіх, хто вивчає англійську мову. Його основними перевагами, за словами автора, є двомовність, тематичність і навчальний характер. В його основу побудови закладено абетково-гніздовий принцип розташування слів та фраз. Тематичне сортування великої кількості лексичного матеріалу робить словник максимально доступним для користувачів.
На студентів вишів розрахована книга “Collins: Як говорити англійською. Розбираємося з нюансами слововжитку”. Книга вийшла 2020 року у Києві. Це переклад видання всесвітньовідомого видавництва Collins. Вона допоможе студентам правильно використовувати окремі слова та вирази для точного передання сенсу сказаного. Термінологія. Використана для передачі граматичних понять, у перекладі дещо відрізняється від звичної для українців, особливо для тих, хто вивчав англійську мову в школі. Адже метою укладачів було не адаптувати граматичні поняття англійської мови до української термінології, а якомога точніше передати суть цих понять в оригіналі.
Для початківців, які прагнуть вивчити англійську мову, стане у нагоді книга «Англійська швидко. 2000 слів кожен день», що вийшла 2000 року у харківському видавництві «Фоліо». Автор – В.Перлова. посібник містить матеріал в межах розповсюджених тем спілкування як підлітків, так і дорослих співрозмовників. Увесь лексичний матеріал посібника супроводжується перекладом українською, що дає можливість працювати з посібником самостійно. Граматика пояснюється українською у формі спілкування учителя з учнем. Кожен урок закінчується вправами на граматику і лексику поточного уроку, що дає змогу закріпити здобуті знання.
Працівники відділу документів іноземними мовами запрошують усіх
бажаючих, а особливо тих, хто хоче збільшити свій обсяг знань з польської та
англійської мов, ознайомитися з книгами.
понеділок, 15 лютого 2021 р.
Готуємось до ЗНО з англійської разом з могилянцями
Пропонуємо вашій увазі онлайн курс від Prometheus "Готуємось до ЗНО з англійської разом з могилянцями"
Зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов – серед найважливіших видів тестувань, які складають нині українські школярі. Саме воно входить до переліку конкурсних предметів для багатьох гуманітарних, технічних та комп’ютерних спеціальностей. А англійська мова – найпопулярніша серед іноземних в українських школярів. Як не розгубитись? На що звернути увагу? До чого докласти якнайбільше зусиль?
Готуємось до ЗНО з англійської разом з могилянцями
English Kids Club
Romantic club at the Library!
February 14, 2021 the Window on AmericaCenter in lutsk hosted a meeting devoted to St. Valentine's Day Celebration.
The pupils were proposed to attend the presentation about the background of the holiday? they made Valentine's, talked about the customs of the holiday in the USA and all over the world!
четвер, 11 лютого 2021 р.
Відкритий урок в СЗОШ №1 на тему "Люди які змінили світ."
Сьогодні, 11 лютого в стінах спеціалізованої школи №1 міста Луцька, у надзвичайно чарівний зимовий день, відбувся цікавий відкритий урок з англійської мови про людей, які назавжди після себе залишили слід на нашій планеті.
Працівники відділу документів іноземними мовами взяли активну участь у проведенні уроку. Основною метою уроку було ознайомлення учнів з відомими особистостями, такими як Стів Джобс, Агата Крісті, Барак Обама, Генрі Форд, Мар'яна Савка, Оксана Муха та, якомога більше, дізнатися про ті риси характеру, які допомогли їм стати успішними та відомими людьми.
Ми активно практикували різні риси характеру на англійській мові, таким чином порівнючи себе, і наші власні риси характеру з цими надзвичайними особистостями, співставляли, які риси притаманні саме нам і чому.
Урок супроводжувався цікавою презентацією, вікторинами, повчальними мультимедійними матеріалами про те, що віддавати і допомагати набагато важливіше і цінніше ніж отримувати натомість.
вівторок, 9 лютого 2021 р.
Леся Українка : Мандрівка серця
Леся Українка - славетна й улюблена письменниця нашого народу, окраса й гордість нашої нації, феноменальна жінка у світовій літературі.
Вона уособлює втілення живої долі нашої багатостраждальної Вітчизни. Хіба жила на світі ще така жінка, у серці якої поєдналися б така мужність, така геніальність, такий вогонь і розум, така пристрасна любов і відданість рідному народові та Батьківщині?
Ні, другої такої на світі не було. Леся - неповторна! Перед нею схилялися за життя, її шанують через багато років після смерті. Вона страждала від важкої недуги, що сповнювала кожен день страшними стражданнями, але її поезія променилася енергією і оптимізмом, вірою в краще майбутнє свого народу.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Мандрівка серця", до 150 - річчя від дня народження Лесі Українки.
неділя, 7 лютого 2021 р.
English Kids Club!!!
Sunday Kids Club at the Library!
February 07, 2021 the Window on America Center in Lutsk hosted a weekly English Kids Club. But this time we talked about about people's characters and learned how to describe them in English.
Kids described characters in stories (their traits, motivations and feelings), used key details to describe a person. We used and practised correct vocabulary and sentence structure to describe personality traits, discussed what traits were negative or positive.
This describing personality club was adapted ti in-class lesson. The members of the club worked in groups to complete the activities together.
So if you are really interested in learning English for your kids on different themes you can always come to the Window on America center in Lutsk and use any resources for free!
So you are always welcome!!!
Міжнародний онлайн клуб з Семом Абрамсом
субота, 6 лютого 2021 р.
"Костюшко - ім'я, що розбиває пута тирана" (Дж.Байрон)
представник Консульства Республіки Польща у Луцьку Пйотр Урбанович та голова товариства польської культури ім. Тадеуша Костюшка Ніна Поремська |
вівторок, 2 лютого 2021 р.
Нью-Йоркська публічна бібліотека
Бібліотеки - це місця дивовижності, які надихають і задовольняють запитання допитливих розумів, і є дуже мало бібліотек, які роблять це краще, ніж будівля Стівена А. Шварцмана в Нью-Йоркській публічній бібліотеці.
Після його смерті в 1886 році губернатор Нью-Йорка Самуель Дж. Тілден
заповів основну частину свого стану "заснувати та підтримувати безкоштовну
бібліотеку та читальню в місті Нью-Йорк". На початку 1890-х років довірена
особа Тілдена розробила план об'єднання двох існуючих приватних бібліотек -
бібліотеки Джона Джейкоба Астора та Джеймса Ленокса - та Тільденського тресту
для створення Нью-Йоркської публічної бібліотеки. Угода була підписана та
узгоджена 23 травня 1895 року.
У день відкриття в 1911 році бібліотека прийняла понад 50 000 відвідувачів
і носила титул найбільшої мармурової будівлі в США.
У 2008 році головна споруда бібліотеки на 42- й авеню була перейменована на будівлю Стівена А. Шварцмана. Бібліотеку перейменовують на його честь після того, як пан Шварцман, фінансист з Уолл-стріт, вніс 100 мільйонів доларів у заклад - один із найбільших подарунків культурному закладу в Нью-Йорку.
·
У
районі колекцій ви знайдете улюблений сошник Чарльза Діккенса - вал із слонової
кістки увінчаний бальзамованою лапою його улюбленого кота, Боба, кігтів і
всього іншого.
·
Фрагменти черепа Персі Біше Шеллі можна
знайти і відобразити на картоні в кімнаті 319
·
Публічна бібліотека Нью-Йорка зберігає
пасма волосся у таких відомих людей, як Шарлотта Бронте, Мері Шеллі, Уолт
Вітмен та Дикий Білл Хікок, і ...
·
Тростину Вірджинія Вулф залишила на
березі річки в день, коли вона покінчила життя самогубством.
·
Понад 40 000 меню ресторанів - з 1850
року по теперішній час - зберігаються в архівах бібліотеки
·
У Бібліотеці ви також знайдете копію так
званої «Злої Біблії», надрукованої в Лондоні в 1631 році. У ній слово «не» було
пропущено із заборони на перелюб.
• Едвард Ленд розробив камеру Polaroid
Land, а Честер Карлсон винайшов ксерокс завдяки дослідженню, проведеному в
бібліотеці.
• Перший примірник Гаррі Поттера та
Ордену Фенікса , підписаний автором Дж. К. Роулінг, був переданий Бібліотеці та
місту на честь його стійкості після терактів 11 вересня.
Якщо ви шукаєте в Інтернеті, ви не знайдете Публічна бібліотека Манхеттена ... це Нью-Йоркська публічна бібліотека або NYP.org. Он-лайн цифрові колекції вражають - понад 800 000 цифрових історичних фотографічних зображень доступні для перегляду та майже 400 000 електронних книг для завантаження. Під час відвідування легко отримати власну бібліотечну картку, щоб мати доступ до цифрових колекцій бібліотеки та електронних книг, не виходячи з дому - де б це не було.
Зараз, більш ніж через 100 років, бібліотека продовжує обслуговувати інтелектуальні потреби жителів Нью-Йорка, розширюючись до 92 місць та чотирьох дослідницьких центрів по всій системі. Оригінальна будівля бібліотеки в центрі міста, яка сьогодні вважається головною гілкою системи, є другою за величиною бібліотекою у світі, відразу після Бібліотеки Конгресу у Вашингтоні, округ Колумбія, і однією з найбільших у світі. У своїх стінах бібліотека зберігає не лише мільйони книг та безцінні артефакти, а й безліч таємниць, які чекають на відкриття.
Більше інформації про NYPL Ви можете отримати переглянувши її сайт
понеділок, 1 лютого 2021 р.
English Kids Club!!!
On January 30, 2021 the Kids Club took place at Volyn Research library and gathered pupils interested in English learning! The topic was Daily Routine.
Pupils
developed English grammar, vocabulary skills (reading, writing, listening and
speaking) within a context-appropriate to their stage.
The Window on
America Center Stuff taught new vocabulary and expressions to English language
learners.
All the materials for the activities at the lesson are available at the library, mainly at the Window on America Center in Lutsk. Welcome!
Різдвяний парад книг
Р іздво – чудове свято, яке єднає серця і приносить тепло і дорослим, і малечі. Це час родинного затишку, казкових історій, подарунків ...
-
Майже п'ятдесят літ трудилася Олена Пчілка на ниві української культури і літератури як письменник, драматург, перекладач, літературн...
-
Музей мадам Тюссо в Лондоні Мистецтво, яке більш ніж 200 років продовжує збирати все більше шанувальників. Класика, яка не залишаєть...
-
Бібліотека в Ніцці – перша у світі жила скульптура, яка стала одним із символів знаменитого курортного міста Франції Ніцци і входить в...